FOTO Ľuptáka z duelu s Popradom nájdete TU!

Nadávky súperovi, rozhodcom, teatrálne a vulgárne gestá. Presne takto sa prezentoval Róbert Ľupták počas extraligového stretnutia a jeho výlevy tentoraz nezostali nepotrestané. Jeho správanie počas stretnutia neušlo ani jednému z hlavných rozhodcov Petrovi Stanovi, ktorý všetko spísal do zápisu o stretnutí a DK SZĽH jednohlasne v pomere 4:0 rozhodla o treste pre majiteľa Detvy. 

V rozhodnutí disciplinárky sa píše, že Ľupták „v priebehu II. a III. tretiny zápasu vulgárne verbálne urážal členov realizačného tímu a hráčov družstva HK Poprad z priestorov VIP tribúny nad striedačkou hostí.“ Štyria členovia disciplinárnej komisie následne uložili extravagantnému majiteľovi detvianskeho klubu trest, ktorý Ľuptáka nepoteší. „Zákaz vstupu na akýkoľvek zimný štadión v priebehu zápasov Extraligy seniorov v trvaní dvoch mesiacov, pričom zákaz sa vzťahuje na časové obdobie začínajúce jednu hodinu pred začiatkom zápasu a končiace jednu hodinu po skončení zápasu,“ stojí v rozhodnutí na webe SZĽH. Ľupták okrem toho musí zaplatiť aj 70 eur za zápis trestu. Voči rozhodnutiu sa Ľupták môže odvolať do siedmich dní. 

Reakciu samotného majiteľa klubu sa nám získať nepodarilo, na naše telefonáty neodpovedal. Oslovili sme teda aktéra inkriminovaného stretnutia. Útočník Popradu Dávid Skokan nadávky sledoval a počúval priamo z lavičky počas duelu. „Rozhodli, ako rozhodli. Zmeniť sa to už nedá, ale som rád, že sa tým vôbec zaoberali a rešpektujem to. Nie som tu na to, aby som hodnotil, či je to dostatočný trest, alebo nie. Na to sú iní ľudia. Jedine tá finančná suma je trochu smiešna. Za odpratanie snehu vám dajú 70 eur a nie za toto. Tu mali trochu pridať, ale ako hovorím, mal by to posudzovať niekto iný,“ povedala pre Šport24.sk opora Popradčanov.

Čo sa dialo na zápase Detva - Poprad
  • Ľupták vulgárne urážal hráčov hostí
  • šéf domácich pobehoval po tribúne bez rúška
  • tribúnu nad lavičkou Popradu museli vypratať
  • fanúšikovia nadávali rozhodcom
  • tretia tretina začala s oneskorením