Cíger viedol národný tím v rokoch 2015 až 2017 ako hlavný tréner a vždy bol známy tým, že nemal problém povedať veci otvorene. To potvrdil aj tentoraz v komentári pre denník Šport, keď na adresu Mira Šatana ako lídra slovenského hokeja povedal, že nemá dostatočnú autoritu. 

„Chodím po stretnutiach po Slovensku a cítim nedôveru k zväzu. Avizovaná zmena sa nedeje. Mirovi som nie raz radil, keď sa riešili zásadné veci, že musí byť líder a občas buchnúť po stole. Kto iný by to mal spraviť? Obáva sa povedať si názor a alibisticky sa schováva za iných, čo nie je cesta k zmene. Sám mi povedal, že obavy z Trenčanov a pošpinenia dobrého mena mu zväzujú ruky,“ napísal Cíger bez servítky vo svojom komentári.

Podľa jeho slov by mal byť na čele zväzu človek s autoritou, čo však o Šatanovi vraj neplatí. „Ak má byť vo funkcii za mužskú reprezentáciu, je človek na správnom mieste, ale mládeži nerozumie. Ak má však niekto vyviesť slovenský hokej z marazmu a biedy, musí to byť autorita s vlastnosťami lídra, to Miro nie je,“ píše Cíger ďalej v komentári pre Šport.