Novým kapitánom sa stal podľa očakávaní center Patrice Bergeron. Skúsený hokejista bol logickou voľbou po tom, ako Chára po 14 sezónach opustil klub, no kanadský útočník ostal najskôr zaskočený. Meno nového vodcu kabíny prišiel oznámiť osobne generálny manažér medveďov Don Sweeney a za Chárovho nasledovníka vybrala Brada Marchanda. 

Ten si dres s céčkom na hrudi aj prebral, no okamžite povedal, že každý v tíme vie, kto je skutočným kapitánom a ukázal na Bergerona. Vedeniu klubu sa tak podaril vydarený žartík, hoci nikto nepochyboval, že 35-ročný Bergeron sa stane 20. kapitánom Bostonu v jeho histórii. Jeho asistentom bude už spomínaný partner z prvého útoku Brad Marchand a český útočník David Krejčí. 

Bergerona Boston draftoval v roku 2003 z celkového 45. miesta, Chárovi robil asistenta od roku 2006. „Niet pochýb, že Patrice bude ďalším kapitánom Bruins,“ povedal slovenský obranca ešte 31. decembra. „Myslím si, že každému je to jasné. Je absolútne tou správnou osobou na vykonávanie tejto funkcie. Bol dlhých 16 rokov súčasťou organizácie Bostonu a pre tím a miestnu komunitu toho veľmi veľa urobil. Bude neskutočne dobrý kapitán a líder mužstva,“ dodal Chára.