menu
Boston Bruins' Zdeno Chara follows through on a goal during the third period of an NHL hockey game against the Tampa Bay Lightning, Sunday, March 22, 2015, in Tampa, Fla. The Lightning won 5-3. (AP Photo/Mike Carlson)

Zdeno Chára

Mike Carlson

Zdeno Chára je slovenský hokejový obranca. Je najvyšším hráčom, aký kedy hral v NHL, a tiež prvý slovenský hráč, ktorý ako kapitán mužstva získal Stanley cup (v sezóne 2010/11). V slovenskej reprezentácii získal dve strieborné medaily na MS 2000 a MS 2012. S hokejom začínal v rodnom meste, v klube Dukla Trenčín. Jeho hokejové začiatky boli ťažké. Tréneri kvôli jeho výške veľmi neverili, že môže profesionálne hrávať hokej. Po dorasteneckých a juniorských začiatkoch v Dukle Trenčín prestúpil v sezóne 1995/96 do Sparty Praha. V roku 1996 ho draftoval klub NHL New York Islanders v treťom kole ako 56. v poradí.Začal hrať v nižšej profesionálnej súťaži WHL za Prince George Cougars. Prvý zápas v NHL odohral v roku 1997 za New York Islanders. Aktuálne je hráčom a zároveň kapitánom tímu Boston Bruins. 

Na snímke je Rajecký maratón za účasti hokejistu Zdena Cháru, ktorý bežal polmaratón.
Ostatné 25.9. 13:01

Neskutočná forma Zdena Cháru! Išiel aj cez bolesť: Legendárny hokejista zvládol ďalší maratón

Mohol by si užívať luxus a nepohnúť už ani prstom. Taký však legendárny Zdeno Chára nie je a príkladom ide všetkým aj po kariére. Bývalý kapitán Bostonu Bruins ukazuje, že aj napriek tomu, že korčule zavesil už na klinec, stále je v neuveriteľnej kondícii.

Brad Marchand #63
NHL 20.9. 21:00

Skúsený Marchand novým kapitánom Bostonu, Jacobs: Učil sa od lídrov ako Chára

Boston - Kanadský hokejista Brad Marchand sa stal 27. kapitánom v histórii organizácie Boston Bruins. Tridsaťpäťročný útočník preberie kapitánske "céčko" v tradičnom klube NHL po Patriceovi Bergeronovi, ktorý po uplynulej sezóne ukončil hráčsku kariéru.

Boston Bruins' Milan Jurcina, of Slovakia, celebrates his winning goal against the Montreal Canadiens during the third period of Boston's 4-2 win in a NHL hockey game in Boston on Saturday, Dec. 23, 2006. (AP Photo/Winslow Townson)
Hokej 19.9. 22:01

Bývalý slovenský hokejista Milan Jurčina opäť v Bostone: Pre klub bude pracovať ako skaut

Bývalý slovenský hokejista Milan Jurčina bude pre Boston Bruins pracovať ako skaut. Klub z NHL rozšíril realizačný tím i o Johna McLeana.

Zdeněk Chára je na svojho syna hrdý a prevzal za neho ocenenie pre najlepšieho slovenského hokejistu.
Slovensko 24.8. 6:00

FOTO Príliš sa neukazuje! Chára si z publika vypýtal otca: Fú, takto teraz vyzerá?

Na rozlúčkovom zápase s kariérou Mariána Hossu nechýbali ani Zdeno Chára. Aj ten sa pred celým štadiónom poďakoval človeku, bez ktorého by nebol tam, kde je teraz. S otcom Zdenkom sa objímal na ľade.

Marek bol v cieli vyčerpaný, no veľmi spokojný.
Ostatné 20.8. 16:00

FOTO Hamšík vymenil kopačky za bicykel: Po heroickom výkone bol v cieli pretekov na roztrhanie

BRATISLAVA – Slovenské športové legendy Marek Hamšík (36) a Zdeno Chára (46) sa v nedeľu ráno zúčastnili v Bratislave cyklistických pretekov L’Etape Slovakia 2023. Kým naša hokejová modla skončila v nemocnici po nepríjemnom páde, tak „Hamšo“ dorazil do cieľa s úsmevom na perách a každý chcel byť pri ňom.

Legendárny hokejista Zdeno Chára po tvrdom páde na bicykli skončil v nemocnici.
Ostatné 20.8. 13:55

FOTO Šokujúce problémy pre ikonického Cháru na pretekoch: Po tvrdom páde skončil v nemocnici

BRATISLAVA – Slovenské športové legendy Marek Hamšík (36) a Zdeno Chára (46) sa v nedeľu ráno zúčastnili v Bratislave cyklistických pretekov L’Etape Slovakia 2023. Kým „Hamšo“ dorazil do cieľa s úsmevom na perách, naša hokejová modla skončila v nemocnici po nepríjemnom páde.

Slovenské športové legendy Marek Hamšík (36) a Zdeno Chára (46) sa v nedeľu ráno zúčastnili v Bratislave cyklistických pretekov L’Etape Slovakia 2023.
Video 20.8. 13:40

Legendárny slovenský hokejista Zdeno Chára absolvoval cyklistické preteky L’Etape Slovakia

Slovenské športové legendy Marek Hamšík (36) a Zdeno Chára (46) sa v nedeľu ráno zúčastnili v Bratislave cyklistických pretekov L’Etape Slovakia 2023. Kým „Hamšo“ dorazil do cieľa s úsmevom na perách, naša hokejová modla skončila v nemocnici po nepríjemnom páde.

Cibulková si to namierila aj na honosnú Hossovu párty, ktorá sa uskutočnila aj po skončení exibičného zápasu.
Ostatné 19.8. 17:30

FOTO Cibulková si Hossovu rozlúčku užívala s Véghom: Keď videla svoj idol, híkala od šťastia

TRENČÍN – Ikonický slovenský hokejista Marián Hossa odohral v piatok v Trenčíne svoj posledný zápas. Pred 6150 divákmi sa legendárna 81. rozlúčila v exhibícii plnej zvučných mien z NHL i slovenskej reprezentácie. V hľadisku nechýbala naša bývalá tenistka Dominika Cibulková, ktorá si užívala každý okamih po boku MMA hviezdy Attilu Végha.

Hokejové legendy mali počas štvrtka na programe spoločnú večeru a hviezdne tváre si mali veru čo povedať. Viac nájdete v galérii!
Slovensko 19.8. 0:01

EXKLUZÍVNE FOTO Hossa pohostil hokejové ikony, ako sa patrí: Čo sa dialo za zatvorenými dverami

TRENČÍN - Zaspomínali si na staré časy! Hokejové legendy sa v priebehu štvrtka schádzali do Trenčína, kde bola v piatok na programe veľkolepá exhibícia a rozlúčka Mariána Hossu (44) s bohatou kariérou. Trojnásobný víťaz Stanleyho pohára prilákal pod Hrad Matúša Čáka skutočnú hokejovú elitu a všetci sa počas spoločnej večere myšlienkami vrátili k spoločným zážitkom na ľade aj mimo neho.

Trenčín v piatok privíta hokejovú smotánku zo Slovenska i zahraničia
Ostatné 16.8. 20:01

FOTO Na Hossovej rozlúčke sa predstaví miliardová légia: Z toľkých peňazí sa vám zatočí hlava!

Už v piatok 18. augusta sa náš legendárny útočník Marián Hossa rozlúči zo svojou bohatou hokejovou kariérou. Na rozlúčkový zápas tak do Trenčína príde absolútna hokejová smotánka. Rozprávkové kariéry zúčastnených hokejistov im dokopy vyniesli viac ako miliardu dolárov.

Keď príde na Slovensko, nemusí si rezervovať izbu v hoteli. Zdeno Chára si užíva luxus nielen v Amerike, ale aj v rodnej krajine.
Ostatné 13.8. 8:05

Chárov luxus: Palác v Amerike, vila v Trenčíne a chata? Wau, drevo na ňu doviezli až z Kanady!

Keď príde na Slovensko, nemusí si rezervovať izbu v hoteli. Zdeno Chára si užíva luxus nielen v Amerike, ale aj v rodnej krajine.

Zdeno Chára bol jednoznačne najväčšou hviezdou Rajeckého maratónu, na ktorom si zabehol polovičnú trať.
Ostatné 12.8. 17:20

FOTO Legendárny hokejista zavítal na populárny maratón: Chára v Rajci spôsobil hotový ošiaľ

RAJEC - Neoddychuje ani po kariére! Už je to takmer rok od chvíle, kedy sa legendárny hokejista Zdeno Chára (46) rozhodol zavesiť korčule na klinec. Jeden z najlepších obrancov histórie však rozhodne nezaháľa, o čom sa mohli presvedčiť v sobotu fanúšikovia v Rajci, kam víťaz Stanleyho pohár zavítal na jubilejný 40. ročník maratónu.

David Pastrňák a jeho priateľka Rebecca Rohlsson sa tešia z vytúženej dcérky.
NHL 10.6. 12:01

FOTO Dva roky po smrti synčeka sa dočkal: Pastrňák a jeho krásna priateľka sú opäť rodičmi

BOSTON - Má dôvod na radosť! Hviezdy český hokejista David Pastrňák (27) sa pred niekoľkými týždňami stal otcom, keď jeho švédska priateľka Rebecca Rohlsson priviedla na svet dcérku. Šťastná správa prenikla na verejnosť necelé dva roky po tragédii, keď prominentný pár prišiel o synčeka Vigga, ktorý žil len šesť dní.

Hossa a Chára s manželkami
Ostatné 15.5. 15:01

FOTO Vyznania na deň matiek: Chára s krásnou manželkou a TOTO napísal Hossa

V nedeľu mali sviatok naše matky, ktoré nás s láskou priviedli na tento svet. Nezabudli na ne ani naši hviezdni športovci, ktorí s nimi zverejnili najrôznejšie fotografie a pridali aj dojemné odkazy. Treba tiež uznať, že niektoré matky našich športovcov stále vyzerajú veľmi atraktívne.

Hviezdni slovenskí športovci napchali do luxusných zrubov, chát či chalúp milióny eur.
Ostatné 4.5. 5:02

FOTO Slovenskí športovci napchali milióny do zrubov, chát či chalúp: Pozrite sa na tie skvosty

Aj oni sú len ľudia a preto občas potrebujú vypadnúť tam, kde budú mať dostatok súkromia v krásnom prostredí. Slovenské športové hviezdy si počas kariéry zarobili dosť na to, aby si mohli dovoliť postaviť luxusný zrub, chatu, ale aj chalupu v najvychytenejších oblastiach Slovenska.