Dvadsaťdvaročná michalovská rodáčka sa stala prvou Slovenkou, ktorá strelila gól v ženskej NHL, keď sa podieľala na víťazstve Buffala 3:1 nad Connecticutom Whale.

Oporu slovenskej hokejovej reprezentácie navyše v NWHL vyhlásili za najlepšiu hráčku týždňa. "Nemôžem tomu uveriť. Už len hrať v tejto súťaži je niečo neskutočné. Veľmi si vážim, že som sa hneď po prvom zápase stala hráčkou týždňa. Veľmi sa teším, čo táto sezóna so sebou prinesie,“ povedala Čurmová pre oficiálny web súťaže.

Lenka Čurmová.
Lenka Čurmová.
Zdroj: instagram L.Č.

Slovenskú obrankyňu chválil aj tréner Buffala Pete Perram: „Nikdy sa nevzdáva. Lenka bola v zápase mimoriadna. Nielen strelením nášho prvého tohtosezónneho gólu, bola tiež katalyzátorom víťazného ducha tímu.“

Čurmová odišla do NWHL pred aktuálnou sezónou s krajankou Ivetou Klimášovou. Už niekoľko rokov patrí medzi opory slovenskej ženskej reprezentácie a na majstrovstvách sveta 2017/2018 bola kapitánkou tímu.

Buffalo v NWHL doteraz ani raz nechýbalo vo finále play off - v sezóne 2016/2017 získalo Isobel Cup, v ročníkoch 2015/2016, 2017/2018 a 2018/2019 série o túto trofej prehralo.