Rodák z Pardubíc, ktorý sa nezmazateľným písmom zapísal do histórie českého hokeja si stále rád z času na čas zachytá, úspešne podniká a zaujíma sa aj politické dianie v rodnej zemi. "V tomto období ma najviac zamestnáva biznis. Mám firmu, ktorej sa musím venovať každý deň. Stále však rád hrám hokej. V amatérskom tíme sa raz alebo dvakrát do týždňa dostaneme na ľad. Okrem toho mám dvoch psov, s ktorými chodím na poľovačky. Lovím s nimi bažantov, kačky a podobne. Podnikanie zostáva na prvom mieste, ale hokej a poľovanie sú pre mňa zábava," uviedol 54-ročný Hašek pre portál NHL.com.

Po odchode z kolotoča profesionálneho hokeja sa začal venovať aj verejným témam: "Politika je niečo, o čom rád počúvam a učím sa o tom. Študujem túto problematiku, čítam knihy aj internet a o politike počúvam v rádiu aj televízii. Zároveň sledujem aj americký biznis, pretože to, čo sa deje v USA, následne ovplyvní aj situáciu v Európe a Česku".

Štvornásobný medailista z majstrovstiev sveta sa dokonca pohráva s myšlienkou vlastnej prezidentskej kandidatúry: "V nasledujúcich rokoch sa chcem naďalej venovať podnikaniu a navyše ešte tri roky bude vo funkcii prezidenta pán Miloš Zeman. O tri roky uvidím, čo budem robiť".