Kemp mu síce vyšiel, no aj tak putoval na farmu. „Nemusím mať žiadne výčitky. Fakt mi povedali, že kemp som absolvoval dobre, že som mal výborné testy. Ale príležitosť predo mnou dostal jeden Švéd, ktorého si chcú vyskúšať. Tak mi to povedali. Zatiaľ ma preto dali na farmu,“ prezradil pre Šport24.sk Daňo.

V posledných sezónach však viac hrá po farmách ako v NHL. Možno iný by sa na to už vykašľal, no Marko nie. „Už som zvyknutý. Viem, ako sa k tomu postaviť, treba si hrať naďalej svoju hru, makať tvrdo a byť v pohode. Nepomôže vám byť nahnevaný. Musíte myslieť pozitívne,“ dodal.

Zajačie úmysly opustiť prestížnu profiligu teda zatiaľ nemá. „Nie, vôbec. Momentálne také niečo neriešim. V lete som mal aj ponuku z Ruska, ale odmietol som ju. Chcem hrať stále NHL a verím, že sa čoskoro v prvom tíme objavím. Stále mám dosť času vrátiť sa do starých koľají. Základ je neklesať na duchu,“ konštatoval rodák z Trenčína.

Marko sa v lete venoval deťom v trenčianskom kempe.
Marko sa v lete venoval deťom v trenčianskom kempe.
Zdroj: archív M. D.,

Prečo klesá počet Slovákov v NHL?

V posledných rokoch nastal úbytok Slovákov v NHL. „Nedokážem presne odpovedať, čím to je. Myslím si, že každý z nás maká na sebe, čo sa dá. Nejaké lastovičky ako Feherváry či Černák sa ukazujú, ale prečo je celkový počet nižší? To si asi žiada odbornú analýzu,“ zamyslel sa Marko.