Ako prvý priložil pero na papier s novým kontraktom Andrej Sekera. Obrancovi Dallasu po tejto sezóne vypršala zmluva a veril, že si kariéru v profilige predĺži aspoň o jednu sezónu. Výborné výkony v play-off mu však zabezpečili dvojročný kontrakt s hodnotou 3 milióny dolárov (1,5 milióna dolárov za sezónu a skúsený hráč nemal nad čím váhať.

„Dallas prišiel s tým, že mi chceli dať dvojročnú zmluvu, takže som nemal veľmi nad čím rozmýšľať vzhľadom na súčasnú situáciu s koronavírusom. Platový strop je teraz zamrazený a takíto starší hráči ako ja to budú ťažšie. Aj preto som veľmi rád, že mi boli ochotní dať zmluvu na dva roky a že sme sa dohodli na rovnakých podmienkach ako pred rokom,“ povedal 34-ročný obranca pre televíziu Markíza.

V odlišnej situácii sa nachádza Erik Černák. Čerstvému víťazovi Stanley Cupu vypršal nováčikovský kontrakt, pričom v tomto ročníku si prilepšil len o 697 500 dolárov (s bonusmi 890 000 dolárov). Rodáka z Košíc si chce vedenie Tampy Bay udržať za každú cenu, no problémom môže byť zmrazený platový strop. Napriek tomu si 23-ročný obranca môže byť istý, že nová zmluva mu vynesie podľa špekulácií zámorských médií približne 3 milióny dolárov za sezónu.

„Čaká ma veľký krok. Neviem sa dočkať. Tampa však musí najprv vyriešiť priestor pod platovým stropom. Rád by som podpísal kontrakt na viac rokov, aby som mohol potvrdiť, že na to mám,“ povedal Černák v rozhovore pre denník Šport.