V 26. minúte svojím tretím tohtosezónnym zásahom zvýšil na prebežných 3:0 pre hostí. Zo šiestej výhry Capitals v rade sa tešil aj jeho krajan Zdeno Chára.

Poltucet zavŕšil v 57. minúte kapitán Washingtonu Alexander Ovečkin. Pre ruského kanoniera to bol už 717. gól v profiligovej kariére, čím sa na šiestom mieste historického poradia strelcov vyrovnal legendárnemu Philovi Espositovi. Na konte má 1299 bodov a už iba jeden mu tak chýba k dosiahnutiu 1300-bodovej hranici, ktorú by pokoril ako 35. hráč v ligových dejinách. Sabres sa nevedia vymaniť z krízy, prehrali už jedenásty zápas v sérii.

Boston prehral v noci na utorok na ľade Pittsburghu 1:4, slovenský brankár Jaroslav Halák zneškodnil 22 z 25 striel domácich. Víťazný gól Penguins strelil Jevgenij Malkin, pre ktorého to bol jubilejný 1100. bod v NHL.

Montreal v útoku s Tomášom Tatarom zvíťazil vo Winnipegu 4:1. Hráči Tampy Bay v zostave so slovenským obrancom Erikom Černákom prehrali s Nashvillom 1:4 a nevyužili šancu dostať sa na prvé miesto v tabuľke Centrálnej divízie. "Predátori" ukončili sériu troch prehier.

Výsledky NHL:

Tampa Bay - Nashville 1:4, Ottawa - Vancouver 2:3 pp, Pittsburgh - Boston 4:1 /HALÁK v bránke hostí vykryl 22 z 25 striel/, Florida - Chicago 6:3, New York Rangers - Philadelphia 4:5 pp, Buffalo - Washington 0:6 /PÁNIK za hostí 1+0/, Winnipeg - Montreal 2:4, Calgary - Edmonton 4:3, Vegas - San Jose 2:1, Los Angeles - St. Louis - odložené