Rodák z Košíc odohral v uplynulom ročníku NHL 39 zápasov s bilanciou štyri góly a šesť asistencií, kým v januári utrpel zranenie kolena, z ktorého sa zotavoval niekoľko mesiacov.

Podľa experta Marca D'Amica z portálu Montreal Hockey Now má jednotka vlaňajšieho draftu NHL pred sebou veľmi dôležité leto. „Už pred začiatkom sezóny sa fanúšikovia Habs obávali, ako bude Slafkovský hrať a ako ho bude tím využívať. Do kempu prišiel s hmotnosťou závratných 108 kg a kým sa v sezóne rozbehol, prišlo zranenie. Predtým sa postupne zlepšoval. Využíval svoju postavu, bol aktívny v útoku a hral často do tela,“ konštatuje Marco D'Amico.

Bronzového medailistu zo ZOH 2022 v Pekingu pribrzdilo v rozlete zranenie, po ktorom začali fanúšikovia razom špekulovať, či to nebol preňho premárnený ročník. Pred sebou má však ďalší a podľa D'Amica bude mať v lete čo robiť. „V Montreale chceli od Slafkovského, aby sa zameral na tréning a neponáhľal sa s návratom pre účasť na majstrovstvách sveta. Dali mu tým jasne najavo, že musí mať veľmi dobré leto. Aby mohol hrať efektívne ako silový útočník, musí prísť do kempu lepšie pripravený ako pred rokom. Potrebuje schudnúť, byť rýchlejší a dravší, aby donútil trénera Martina St. Louisa pravidelne ho nasadzovať. Vydarená druhá sezóna by tiež utvrdila fanúšikov v tom, že klub má svetlú dlhodobú budúcnosť,“ zamyslel sa na záver uznávaný expert.