Šance na gól mali v druhej tretine Krištof, ďalšie sľubné gólové príležitosti nepremenili ani Tamáši aj Ivan. Brankár Adam Húska sa potom vyznamenal pri úniku Lowryho v oslabení, ale v 38. minúte tretíkrát inkasoval.

V úvode tretej časti pridali Kanaďania štvrtý gól, ktorým definitívne zlomili odpor zverencov Craiga Ramsayho. "My sme si hovorili, že ten tretí gól s nami nemôže nič spraviť. Dostali sme dva vlastné góly, čo bola škoda, lebo sme proti Kanade ubránili dlhé oslabenie a to nás malo nakopnúť. Bol to náročný zápas aj po psychickej stránke, lebo sme s nimi hrali dve tretiny dobrú partiu. Ale tie vlastné góly, to dá dole psychiku," priznal pre TASR útočník Jakub Minárik.

V druhej tretine mali Slováci niekoľko dobrých fáz, najmä štvrtá päťka si dokázala vytvoriť tlak, ale potrebný druhý gól neprišiel. "My sme sa ich snažili zavrieť a rýchlo vystriedať, lebo sme mali bližšie zo striedačky do pásma. Mali sme dosť šancí na gól, ale bohužiaľ," dodal Minárik.

Pre 21-ročného centra bola konfrontácia so súperom z kolísky hokeja prvou na vrcholnom turnaji. "Bolo to veľmi ťažké. Snažili sme sa korčuľovať, ale oni mali skúsenosti, vedeli si to dať v pásme veľmi ľahko. To bolo pre nás najťažšie, hrať v obrannom pásme," uzavrel Minárik pre TASR.