Program zápasov MS v hokeji 2022
Tabuľky Skupín MS 2022
Súpisky tímov MS 2022

Francúzi nastúpia na ďalší zápas v stredu 18. mája od 15.20 SELČ proti Taliansku, Nemci budú hrať vo štvrtok o 15.20 s Dánskom.

Nemci začali potvrdzovať pozíciu favorita od úvodných minút. K rýchlemu gólu im pomohla presilovka v 3. minúte, v ktorej Fischbuch dostal ideálnu prihrávku od Pföderl a osamotený pred Ylönenom nezaváhal - 0:1. Krátko na to sa k presilovke dostali Francúzi, nič z nej však nevyťažili a po úniku Loibla takmer inkasovali druhý gól. Druhá presilovka však už Francúzom vyšla a v 15. minúte ju pohotovou strelou bez prípravy využil Texier - 1:1. Nemcom vrátil náskok Ehl, ktorý v 18. minúte tečoval pokus Bittnera - 1:2.

Veľkou hrozbou pre Nemcov bol najmä Texier, cez ktorého išlo aj v druhej tretine viacero ofenzívnych akcií. Po jeho prihrávke ešte Fleury nevyrovnal, ale v 32. minúte už Gallet v protiútoku usmernil Bertrandovu prihrávku za brankára Niederbergera - 2:2.
Nemcom sa dlho nedarilo prekvapiť defenzívu Francúzov, ktorí často hrozili brejkami. Rozhodujúci moment zápasu priniesla 46. minúta, v ktorej Pföderl zužitkoval prihrávku Noebelsa v ofenzívnej akcii - 2:3. Francúzi sa snažili vyrovnať, ale nepodarilo sa im to ani počas hry bez brankára.