Zinedine Zidane sa nechal neraz počuť, že Gareth Bale mu robí problémy a nepatrí k hráčom, ktorí si zaslúžia pravidelne nastupovať. To bolo jasne vidieť aj v zápasoch, Bale sa do nich pozrel iba málokedy. V poslednom čase sa však na nich iba doslova pozrel - z tribúny. Odchod waleského reprezentanta bol na spadnutie.

Záujem hlásilo viac klubov, favoritom však boli tímy z Anglicka. Bale predsa len hru na ostrovoch dobre pozná, práve v Premier League sa zviditelnil v drese Tottenhamu, z ktorého si ho "biely balet" kúpil. Bale v Reale dokázal svoju kvalitu, psotupom času sa však začali ukazovať jeho iné priority. Všetko zavŕšil provokačným gestom po reprezentačnom zápase Walesu. Pri fotení mal v rukách vlajku svojej krajiny, na ktorej bolo napísané: "Wales, Golf, Madrid - v tomto poradí."

 

A tam sa jeho časy v Madride pravdepodobne definitívne skončili. Útočník, ktorý je známy svojou silnou lavou nohou, sledoval zápasy svojho tímu iba z tribúny. Aj tam bol však nafotený ako spí, robí grimasy a netrápila ho ani prípadná prehra Madridu. Čo však treba uznať, kým bale za madridský veľkloklub hral, dokázal s ním vela. Pamätné je najmä jeho vystúpenie vo finále Ligy majstrov proti Liverpoolu.

A to si myslí aj jeho agent, ktorý do Madridu posiela tvrdý odkaz: "Podľa mňa sa s garethom zachádzalo v reale Madrid neúctivo, vzhľadom k tomu, koľko dal tomuto skvelému klubu. Po siedmich rokoch a všetkých úspechoch sa k nemu mali chovať lepšie, ale nechcem nikoho obviňovať. Myslím si však, že fanúšikovia jednali hanebne a klub garethovi nijako nepomohol!" posťažoval sa Jonathan Barnett, agent garetha Balea.

Ako sa bude v poslednom čase dosť kontroverznému futbalistovi dariť v drese "kohútov" sa nechajme prekvapiť. Ak však naviaže na svoje bývalé výkony v klube "Spurs", nemusí sa obávať.

Náhradníci Realu Madrid, vpravo Gareth Bale, ktorý si zo zápasu a ani z jeho vysedávania na tribúne ťažkú hlavu nerobil.
Náhradníci Realu Madrid, vpravo Gareth Bale, ktorý si zo zápasu a ani z jeho vysedávania na tribúne ťažkú hlavu nerobil.
Zdroj: Jose Breton