Obaja dostali za šarvátku žltú kartu, Ibrahimovič neskôr uvidel aj druhú za faul na Aleksandra Kolarova a putoval predčasne pod sprchy. Švédsky kanonier dostal jednozápasový trest za vylúčenie, Lukaku za druhú žltú kartu v prebiehajúcej sezóne pohára.

Pohárové derby poriadne okorenilo napätie medzi Ibrahimovičom a Lukakuom, pričom v závere prvého polčasu takmer došlo k fyzickej potýčke. Ruchové mikrofóny zachytili, ako Ibrahimovič nazval Belgičana "somárom", Lukaku zasa údajne vulgárne urazil Švéda a jeho manželku. Vyhrotenú situáciu sa snažili upokojiť ich spoluhráči, nezabránili však tomu, aby si "kohúti" v hráčskom tuneli pri odchode do kabín opäť vymenili spŕšku ostrých slov.

Lukaku bude chýbať Interu Miláno v prvom zápase semifinále Coppa Italia proti Juventusu Turín. Ibrahimovičov trest sa tiež vzťahuje na najbližšie stretnutie Talianskeho pohára. AC prehralo súboj s mestských rivalom 1:2 a vypadlo zo súťaže.

Ibrahimovič môže podľa serveru Football Italia za incident čeliť aj stíhaniu zo strany štátneho zástupcu pre možný rasizmus, švédsky útočník však takéto obvinenie rázne poprel: "Vo svete Zlatana neexistuje miesto pre rasizmus".