Tridsaťšesťročný Ronaldo cíti zdravotné ťažkosti už od predchádzajúceho ligového stretnutia s FC Janov (3:1) a kouč Andrea Pirlo sa ho rozhodol šetriť v snahe vyhnúť sa vážnejšiemu zraneniu. "V uplynulých dňoch sa nedokázal zotaviť z problému s flexorom, ktorý ho trápi od zápasu s Janovom. Proti Atalante tak nebude k dispozícii. Bolo by to príliš riskantné. Zostane v Turíne, aby bol pripravený na stredajší duel s Parmou. Pre nás je to výrazná absencia," povedal Pirlo na adresu najlepšieho strelca Serie A s 25 gólmi.
      
Podľa kormidelníka Juventusu je za zdravotnými problémami Ronalda aj príliš nahustený kalendár prebiehajúcej sezóny. "Cristiano bol vždy vo vynikajúcej kondícii. Žiaľ, tri zápasy za národny tím viedli k akumulácii únavy, čo je problém pre každého hráča. Povedal mi, že za reprezentáciu mal odohrať iba dve stretnutia, ale jeho neuznaný gól proti Srbsku viedol k tomu, že nastúpil aj v treťom. Inak by už bol k dispozícii klubu. Veľa zápasov a cestovanie mohli viesť k vyčerpaniu," tvrdí Pirlo. Ten už bude mať v nedeľu k dispozícii uzdraveného argentínskeho útočníka Paula Dybalu.
      
V tabuľke tretí obhajca titulu Juventus a štvrtá Atalanta sú priamymi konkurentmi v boji o miestenky do Ligy majstrov, pred víkendovým kolom talianskej ligy ich v tabuľke delil jediný bod. Informovala agentúra AFP.