Bývalý kapitán slovenskej futbalovej reprezentácie odišiel pred začiatkom tejto sezóny z tureckého Fenerbahce Istanbul a dohodol sa práve s Atalantou. Po troch týždňoch však odišiel a prestúpil naspäť do Turecka, tentoraz do Basaksehiru.

Z Atalanty prenikli informácie o nezhodách Škrtela s trénerom Gian Pierom Gasperinim, slovenský obranca následne vysvetlil, prečo to počas krátkeho angažmánu v Taliansku nefungovalo.

Martin Škrtel v drese Atalanty Bergamo.
Martin Škrtel v drese Atalanty Bergamo.
Zdroj: Twitter Atalanta Bergamo

„Pripojil som sa k mužstvu a snažil som sa zžiť s novým prostredím, podmienkami a tréningovými metódami. Žiaľ, nebolo to podľa mojich predstáv a myslím si, že ani podľa predstáv trénera. Usúdil som, že hráč môjho typu sa do jeho systému a toho, ako funguje mužstvo pod jeho vedením, príliš nehodí,“ hovoril Škrtel pre denník Šport.

Okrem toho tu však bol ešte jeden problém, ktorý len posilnil Škrtelovu túžbu odísť z Talianska. Ozrejmil ju prezident Atalanty Antonio Percassi.

„Bol to dobrý chlapec, ale bol smutný. Videli sme ho trpieť, pretože jeho manželka sem nechcela vôbec ísť,“ povedal otvorene Percassi.