Internetový portál Transfermarkt aktualizoval hodnoty niektorých hráčov, pričom výnimkou nebol ani útly Argentínčan. Kým ešte vlani mala hviezda Barcelony hodnotu 100 miliónov eur, po piatom januárovom dni tohto roku klesla jeho hodnota o rovných 20 miliónov. A to v praxi znamená, že celkovo je až 24. najhodnotnejším hráčom sveta.

Za pozornosť stojí, že rovnakú hodnotu ako Messi má v súčasnosti aj jeho spoluhráč z katalánskeho veľkoklubu Ansu Fati, liverpoolská dvojica Alisson - van Dijk, obranca Bayernu Mníchov Davies, či útočník Manchestru United Rashford. Pokles hodnoty u 33-ročného rodáka z Rosaria vysvetlil manažér Transfermarktu pre Španielsko nasledovne: „Messiho kariéra sa pomaly chýli ku koncu a Barcelona prechádza krízou. Po tom, čo sa viac ako desať rokov držal nad stomiliónovou hranicou, teraz utrpel prudký pád,” povedal Tobias Blaseio na margo fenomenálneho Argentínčana, ktorého trhová hodnota bola pod stomiliónovou hranicou naposledy 12. apríla 2010.

Na čele rebríčka nenastali v porovnaní s predchádzajúcim vydaním žiadne zmeny. Najhodnotnejší je stále 180-miliónový Kylian Mbappé z PSG, na druhej priečke figuruje jeho spoluhráč Neymar s honotou 128 miliónov a o tretiu priečku sa Sadio Mané a Mohammed Salah z Liverpoolu, Harry Kane z Tottenhamu a Kevin De Bruyne z Manchestru City. Ich aktuálna hodnota je 120 miliónov eur. Cristiano Ronaldo je na 46. mieste s hodnotou 60 miliónov.