Aktuálne je Messi už v Argentíne, kde s rodinou trávi Vianoce. Klub mu dal voľno a v utorok proti Eibaru nenastúpi. Argentínčan priblížil ako s rodinou trávi sviatky: "Vždy chodíme do Argentíny. Stretnem sa to s rodinou. Obzvlášť v tomto chaose je to výnimočné. Oslavujeme Ježiška aj Troch kráľov." povedal a následne si zaspomínal na vianočné sviatky, keď bol ešte malý chlapec: "Vždy som dostal nejakú loptu, kopačky, dres. Niečo súvisiace s futbalom. Spomínam si na jednu oficiálnu turnajovú loptu, bola veľmi drahá, pre nás bolo ťažké si ju kúpiť."

Novinár, ktorý s Messim rozhovor robil, sa snažil útočníka Barcelony vyspovedať na rôzne témy, nevynechal ani otázku, ako Messi vníma súčasnú situáciu spojenú s koronavírusom: "Nie som niekým, kto sa môže verejne vyjadrovať k niečomu tak vážnemu ako pandémia. Nemám to rád, radšej sa porozprávam s priateľmi a rodinou," povedala barcelonská desiatka, no zároveň druhým dychom dodal, aké je otrasné hrávať na prázdnych štadiónoch, čo spôsobila práve pandémia koronavírusu: "Všetko je chladné a zlé. Pred televíziou je to asi také zvláštne, nudné, iné. Odtiaľ pramenia aj tieto výsledky, je to iné ako hrať pred plným štadiónom."

KK59 Barcelona - Futbalista FC Barcelony Lionel Messi sa teší zo svojho gólu v zápase 25. kola španielskej La Ligy FC Barcelona - SD Eibar 22. februára 2020 v Barcelone. FOTO TASR/AP
Barcelona's Lionel Messi celebrates after scoring his side's opening goal during a Spanish La Liga soccer match between Barcelona and Eibar at the Camp Nou stadium in Barcelona, Spain, Saturday Feb. 22, 2020. (AP Photo/Joan Monfort)
KK59 Barcelona - Futbalista FC Barcelony Lionel Messi sa teší zo svojho gólu v zápase 25. kola španielskej La Ligy FC Barcelona - SD Eibar 22. februára 2020 v Barcelone. FOTO TASR/AP Barcelona's Lionel Messi celebrates after scoring his side's opening goal during a Spanish La Liga soccer match between Barcelona and Eibar at the Camp Nou stadium in Barcelona, Spain, Saturday Feb. 22, 2020. (AP Photo/Joan Monfort)
Zdroj: Joan Monfort

Pri otázke odchodu z klubu bol Messi nerozhodný. Od leta samozrejme vychladol a dnes sa na veci pozerá inak. Vylúčený nie je jeho odchod, no zároveň sa pohráva s myšlienkou, že by v klube zostal: "S inými klubmi zatiaľ nerokujem, uvidím, ako sa vyvinie táto sezóna. Už som v poriadku a opäť mám túžbu bojovať o všetky trofeje. Rozhodovať sa začnem, až keď bude zvolený nový prezident. Nová osoba na čele klubu to bude mať nesmierne ťažké, no verím, že urobí dobré rozhodnutia, aby sa klub začal vracať tam, kam patrí, teraz tam určite nie sme," vyhlásil a dodal, že najatie trénera Koemana bol prvý správny krok na začiatku novej kapitoly Barcelony: "Koeman má svoj projekt, jeho angažovanie bolo trefné. Na začiatku to bolo ťažké, začleniť mladých hráčov, ale s pribúdajúcim časom ako mužstvo rastieme."

V ďalšom priebehu diskusie Messi prekvapil slovami, kde si túži najviac zahrať: "Vždy som chcel hrať a žiť v USA. Je to môj sen, avšak netuším, či sa mi to podarí. V Barcelone sa narodili moje deti, nechceli odtiaľto odchádzať ani keď som podal žiadosť o prestup, uvidím, ako sa situácia na sklonku mojej kariéry vyvinie."

Messi zažil za posledného polroka veľa bolestivých momentov, no prezradil, že všetko zlé trvalo už oveľa dlhšie: "Bývalý prezident Bartomeu vedel, že chcem odísť, no stále to odmietal. Vo veľa veciach mne aj mužstvu klamal. Klamstvá trvali dlhšie ako posledných pár mesiacov, boli to roky."

V závere rozhovoru novinár položil Messimu citlivú otázku, ktorá sa týkala Maradonovej smrti. Jordie Évole, ktorý viedol diskusiu zistil, kde sa Messi v čase smrti jeho krajana nachádzal: "Sedel som doma, dozvedel som sa to od otca a zapol som si televíziu. Nemohol som tomu uveriť, všetci sme vedeli, že Diego sa nemal dobre, ale toto neočakával nikto. Stále neverím, že Maradona zomrel. Je to strašné." povzdychol si.

Pre fanúšikov Barcelony bol tento rozhovor upokojujúci. Dennodenne čítajú, že je Messi na odchode do rôznych klub, no Argentínčan svojimi slovami uviedol veci na pravú mieru a nateraz je všetko jasné. Čo sa bude diať ďalej, sa dozvieme až v lete roku 2021, keď Messimu vyprší zmluva s katalánskym veľkoklubom.

Maradona bol Messiho tréner v argentínskej reprezentácii.
Maradona bol Messiho tréner v argentínskej reprezentácii.
Zdroj: archív