Aktuálna sezóna v podaní Barcelony je zatiaľ katastrofálna, zverenci trénera Ronalda Koemana figurujú v tabuľke po pätnástich odohraných zápasoch až na šiestej priečke, pričom na vedúce Atletico Madrid strácajú až 10 bodov. Aj z toho dôvodu sa čoraz častejšie vynárajú z prostredia klubu informácie o obrovských finančných problémoch a Messi aj zrejme tomu absolútne nepôsobí dojmom, že by si futbal užíval.

Zrejme aj preto sa čoraz častejšie objavujú na verejnosti správy o jeho možnom odchode. Týmto „zaručeným“ tvrdeniam ešte viac nahráva fakt, že fenomenálny argentínsky futbalista môže od 1. januára predbežne podpísať zmluvu s ktorýmkoľvek iným tímom. Podľa medzinárodných dohôd totiž platí, že každý hráč starší ako 23 rokov, ktorému sa k 30. júnu príslušného roka končí zmluva, môže uzavrieť dohodu o budúcom prestupe bez toho, aby mal klub, ktorý ho vlastní, akékoľvek právo túto dohodu zakázať či zablokovať.

Tridsaťtriročný Messi, ktorý v seniorskej kariére obliekal dosiaľ iba barcelonský dres, môže samozrejme ešte čakať a stať sa až k 1. júlu voľným hráčom, alebo do 31. mája kedykoľvek predĺžiť zmluvu s katalánskym veľkoklubom, ako to urobil aj minulý rok. Otázne je, či sa za súčasných podmienok a v aktuálnej situácii rozhodne v Barcelone vôbec ostať. Je to totiž veľmi málo pravdepodobné.