Tréner Barcelony však rázne odmietol špekulácie, podľa ktorých sa po sobotnej remíze 2:2 na ihrisku Celty Vigo odohrala v šatni ostrá výmena názorov medzi ním a niektorými hráčmi. "Z kabíny cítim podporu. To je všetko, čo k tomu poviem. Nemyslím si, že moje odvolanie je na programe dňa. Snažím sa robiť moju prácu najlepšie, ako viem," bránil sa Setien, ktorého zverenci dosiahli už tretí nerozhodný výsledok v uplynulých štyroch ligových kolách. Súčet týchto zaváhaní znamená, že na čele tabuľky ich nahradil úhlavný rival Real Madrid.

"Biely balet" vedie ligovú tabuľku o bod a navyše ho ešte čaká štvrtkový domáci duel s Getafe. "Vopred sa nevzdáme. Ešte nie je nič rozhodnuté. Pokiaľ to bude matematicky možné, pobijeme sa o titul, aj keď vieme, že naše šance po predošlých výsledkoch klesli," nestráca nádej stredopoliar Sergio Busquets.

Druhý gól Barcelony v zápase s Atleticom strelil z jedenástky po vzore Antonína Panenku kapitán Lionel Messi, pre ktorého to bol jubilejný 700. presný zásah v profesionálnej kariére. Na dosiahnutie tejto méty potreboval 862 zápasov, z aktívnych futbalistov strelil viac gólov už iba Portugalčan Cristiano Ronaldo (728 gólov/1005 zápasov). Tretí v rebríčku je švédsky bombardér Zlatan Ibrahimovič (540/907), nasledujú Uruguajčan Luis Suarez (472/637) a Poliak Robert Lewandowski (466/697).

Najviac gólov v celej futbalovej histórii nastrieľal Brazílčan Pelé. Štatistiky v jeho prípade uvádzajú, že má na konte až 1279 presných zásahov. Za ním nasledujú Josef Bican (805), Romario (772), Ferenc Puskás (746) a Gerd Müller (735). "U hráča, ako je Leo, nikdy nedokážete odhadnúť, kam siaha strop jeho možností. Pravdepodobne už ďalších 700 gólov nenastrieľa, ale určite ich pribudne na jeho konto ešte veľa. Dosiahol ďalší výnimočný míľnik a ja mu k nemu gratulujem," tešil sa z Messiho počinu Quique Setien.