Uruguajský hrotový útočník patril počas šiestich rokov pôsobenia v FC Barcelona k najlepším útočníkom sveta. Okrem dominancie v Španielsku s ňou dokázal vyhrať aj Ligu majstrov. Každé obdobie sa však raz musí schýliť ku koncu a výnimkou nebolo ani to jeho v drese Kataláncov. Všetko by bolo v poriadku, ak by to však prišlo prirodzene. Odchod Suareza však sprevádzali čudesné praktiky.

A práve o tých sa uruguajčan rozrozprával: "Zaslúžil som si poznať svoj osud skôr, ako to vedeli média. Tréner Koeman za mnou síce prišiel a povedal mi, že nie som v jeho plánoch, to všetko však až po tom, čo o tom informalo vedenie. Práve to vyvoláva pochybnosti, či išlo o rozhodnutie trénera alebo osôb z vedenia klubu," priblížil štvornásobný víťaz La Ligy.

Sám hráč mal údajne poukazovať na problémy v útoku. "Za tých šesť rokov v Barcelone som neustále poukazoval na to, že klub potrebuje nového mladého útočníka,, ktorý by mi mohol konkurovať, ale vedenie nikoho nepriviedlo. Zaslúžil som si, aby si ma vedenie zavolalo a vysvetlilo mi dôvody môjho odchodu. Nechcel som sa to dozvedeť z médii," posťažoval sa.

Svoje povedal aj k svojmu vernému "parťákovi" tak ako v osobnom, tak ešte donedávna aj futbalovom živote, Lionelovi Messimu. "Leo môže z Barcelony odísť, ale pokiaľ bude vedenie klubu nahradené, tak si myslím, že Leo ostane a ukončí svoju kariéru v Barce," vyjadril sa víťaz La ligy, Španielskeho pohára, Španielskeho superpohára, Ligy majstrov, Európskeho superpohára a Majstrovstiev sveta klubov.