V nedeľnom šlágri 15. kola privítalo Atletico Madrid tím Barcelony. "Los Colchoneros" mali hlavne v prvom polčase viac z hry. Hostí podržal fantasticky chytajúci Ter Stegen. Len vďaka nemeckému brankárovi bol polčasový stav bezgólový.

V druhom polčase sa hra vyrovnala, ale stále boli nebezpečnejší domáci. Barcelona nepredvádzala presvedčivý výkon, ale spasil ju už snád po tisíci raz Lionel Messi. 3 minúty pred vypršaním riadneho hracieho času si Messi prebral loptu pri poliacej čiare, krásnym driblingom sa priblížil pokutovému územiu, kde si narazil s Luisom Suarezom a nechytaľne uložil loptu do ľavého dolného rohu.

Zverenci Diega Simeoneho hľadali po zápase slová len veľmi ťažko, no športovo uznali kvalitu súpera a predvšetkým genialitu Messiho. Záložník Atletica Madrid Thomas Partey povedal: "Nemôžte porovnávať tím, ktorý má Messiho a ten, ktorý hrá bez neho," potom nasledovali slová Simeoneho: "Barcelona zvíťazila, lebo majú najlepšieho hráča na svete." Ako posledný sa po zápase na adresu Messiho vyjadril kapitán domácich Koke: "Zaslúžili sme si vyhrať, ale keď hrá proti vám Messi, tak jednoducho nemôžte nič urobiť."