Barcelonou stále otriasajú veľké protesty po uväznení deviatich vodcov katalánskych lídrov. Nepokoje si vyžiadali už viac ako 170 zranených a cez najbližšie víkendy sa očakávajú ďalšie protesty.

Vedenie La ligy dúfalo, že by sa mohlo podariť vymeniť miesta konania zápasov. Znamenalo by to, že tímy by sa budúci víkend najprv pobili na Štadióne Santiaga Bernabeua a v jarnej odvete v Barcelona. Oba kluby však túto zmenu odmietajú.

Barcelona je presvedčená, že by sa zápas mal hrať u nej doma. Real Madrid je v tomto smere menej tvrdohlavý. „Ak existujú bezpečnostné riziká, tak by sme zápas skôr preložili na iný dátum, ako zmenili miesto konania,“ odkázalo vedenie „bieleho baletu“.

Novým dátumom prvého EL Clasica v sezóne by mala byť streda 18. decembra. To sa však nepáči televíznym spoločnostiam. Pre nich je víkendový zápas finančne zaujímavejší, ako keby malo byť stretnutie odvekých rivalov v strede týždňa. Jediným problémom je, že sa vtedy hrá aj prvé kolo Copa del Rey. V ňom však Barcelona ani Real Madrid nehrajú.

Tak si to môže zhrnúť. Barcelona ani Real Madrid nesúhlasia so zmenou dejiska. Zápas nechce hrať vedenie La Ligy ani Španielskej kráľovskej futbalovej federácie. Dokonca aj španielska vláda je proti myšlienke odohrať stretnutie 26. októbra. Televízne spoločnosti zas nechcú, aby sa zápas odohral v strede týždňa. Mohla by však nastať situácia, že sa zápas odohrá na pôvodnom mieste a v pôvodnom termíne. Nou Camp však zostane pre fanúšikov zavretý.