Ofenzívny futbalista nahneval trénera Slovana Vladimíra Weissa hneď dvakrát. Pred posledným zápasom minulej sezóny údajne bez dovolenia odišiel na dovolenku, Weiss už vtedy hovoril, že pod ním nenastúpi. Napokon ho omilostil, no za Slovan hral len do polovice augusta.

"V kabíne sa počas polčasovej prestávky udiali veci, ktoré budú mať dohru," naznačil najskôr Weiss po ligovom zápase s Michalovcami (3:1) a potom dodal: "Ratao dnes určite v Slovane skončil."

V Toulouse by sa mal stať 25-ročný Brazílčan siedmou letnou posilou. Účastník druhej najvyššej francúzskej súťaže vedie ligu bez prehry so šestnástimi bodmi. Ratao dal v tejto sezóne v drese Slovana tri góly, dva v predkole Ligy majstrov a jeden v ligovom zápase.