O budúcnosti Hamšíka sa začalo špekulovať pred niekoľkými dňami. Náš futbalista mal pred sebou ešte jednu sezónu v Daliane, no kvôli pandémii koronavírusu a zložitej situácii v Číne sa objavili informácie, že sa chce vrátiť do Európy, aby získal pred letným európskym šampionátom poriadnu hernú prax v kvalitnejšej súťaži. Navyše reprezentáciu čakajú už počas marca dôležité kvalifikačné stretnutia v boji o MS 2022.

Hviezdny stredopoliar sa mal podľa špekulácii vrátiť do Slovana Bratislava, z ktorého v roku 2004 odišiel do sveta veľkého futbalu. Posledné správy nasvedčujú, že Hamšík našiel s Dalianom spoločnú reč a obe strany sa dohodli na predčasnom konci trojročného kontraktu, počas ktorého mal slovenský futbalista zarobiť 27 miliónov eur. Otec nášho futbalistu prezradil, že je všetko na dobrej ceste. Oslovili sme aj Hamšíkovho agenta Juraja Vengloša, ktorý však povedal, že sa k situácii nebude oficiálne vyjadrovať, kým sa úplne nevyrieši. 

 

Zdá sa však, že z veľkolepého návratu do Slovana nič nebude, keďže na Slovensku sa už skončilo prestupové obdobie a Hamšík by potreboval výnimku, aby mohol v lige nastupovať za belasých. Viaceré zdroje však tvrdili, že príchod do Slovana je napriek tomu hotovou vecou, no veci v piatok nabrali iný smer a Hamšík by mal podľa posledných správ zamieriť do Švédska! Portál expressen.se tvrdí, že rodák z Banskej Bystrice by mal posilniť tím z najvyššej súťaže IFK Göteborg. Detaily majú obe strany dotiahnuť v najbližších dňoch, pričom verbálne futbalista so zmluvou súhlasil. Plusom je, že vo Švédsku je stále otvorené prestupové obdobie. Štart novej sezóny je v severskej krajine pritom na programe až 10. apríla.

Naposledy hral v novembri
Hamšík sa v súťažnom zápase predstavil naposledy takmer pred štyrmi mesiacmi, keď 12. novembra nastúpil vo finále baráže o postup na EURO v Severnom Írsku. Posledný duel v Číne pritom odohral 27. septembra, odvtedy je doma na Slovensku a v súčasnosti sa pripravuje s druholigovou Podbrezovou.