Generálny riaditeľ Slovana Bratislava pred pár dňami povedal, že okrem trénera musia nastať zmeny aj v mužstve. „Uvedomujem si, že výsledky na ihrisku nie sú len výsledkom trénera. Nemalý podiel na zhoršených výkonoch majú samotní hráči. Musí prísť celková zmena. Musíme značne zmeniť nastavenie a myslenia hráčov. Niektoré situácie počas sezóny neboli zo strany hráčov v poriadku a nepridalo to na celkovej pohode mužstva,“ zdôraznil pre Šport24.sk Ivan Kmotrík mladší.

Legendárny slovenský tréner Ladislav Jurkemik poukázal na to, že najväčším problémom sú podľa neho legionári. „Veľkým negatívom pre kluby v našej lige je, že tu hrávajú druho a treťotriedni zahraniční hráči. Priestor nedostávajú mladí, perspektívni futbalisti a miesto im zaberajú legionári, ktorí sú väčšinou na ich úrovni. Keď máte v kabíne viac hráčov zahraničných, ako domácich, nemôže to dobre fungovať,“ povedal ostro pre Šport24.sk.

Podobný názor zdieľa ikona Slovana Bratislava. „Pre Slovan by bol Vlado Weiss skvelá voľba pri problémoch, ktoré má nielen v kabíne, ale zdá sa aj v celom klube. Samotné mužstvo nie je možno zle vyskladané, ale na môj vkus je tam príliš veľa legionárov. Vytratil sa duch kabíny, nie je slovenský. Vzhľadom na to, že musia chlapci komunikovať v kabíne po Anglicky, tak si myslím, že to nie je dobré. Určite by som tam radšej videl slovenských futbalistov,“ prezradil Dušan Tittel.

Najväčším adeptom na uvoľnený post po Darkovi Milaničovi je Vladimír Weiss starší. Jurkemik si myslí, že ak na to príde, zmeny na seba nenechajú dlho čakať. „Pokiaľ by Vlado prišiel, mali by ho nechať robiť. Nech on rozhoduje o výbere a nákupoch hráčov. Nie nejaký manažér, alebo dokonca majiteľ. To čo má byť ? Oni netrénujú, tak nemajú do toho čo rozprávať. Nikde vo svete to tak nefunguje, iba u nás. Vedenie a majitelia majú zháňať peniaze a počúvať trénera. To čo povie, by malo platiť,“ dodal nasrdeno Ladislav Jurkemik.

Stále nerozhodli

Po odchode Darka Milaniča stále nepoznáme meno jeho nástupcu. Dohoda s ním stále nie je uzavretá. „Pracujeme, rokujeme, hľadáme najlepšie možné riešenie. Zatiaľ nie je stále nič definitívne a nie sme v pomyselnom finále,“ odhalil Ivan Kmotrík mladší.