Slovan má za sebou letnú prípravu, v ktorej neprehral ani jeden zápas. Tri ste vyhrali a jeden remizovali. Ako ste spokojný s prípravou celkovo? 

Prípravu vždy využívame na to, aby sme sa pred novou sezónou čo najlepšie pripravili. Nikdy ju nepodceňujeme, ani nepreceňujeme. Výsledkovo a herne by som to zatiaľ nejako nehodnotil a počkal by som si na úvodný zápas v 1. kole Ligy majstrov s Shamrockom Rovers. Až na základe výsledkov z týchto zápasov môžeme začať hodnotiť prácu, ktorá bola doteraz vykonaná. Boli to len prípravné zápasy a dobiehali sme kondíciu.  

Do Slovana prišli viacerí noví hráči, legionári z Gruzínska, ale aj Jaromír Zmrhal či brankár Chovan. Ako ste zatiaľ spokojný s týmito posilami?  

Naša krátkodobá stratégia sa mierne zmenila. Reagujeme na situáciu, ktorá vznikla kvôli Covidu. Mali sme obrovské finančné výpadky a napriek tomu sme sa museli zamerať na to, aby sme dosiahli úspech v rámci európskeho pôsobenia. Aj prestupová politika bola zameraná na leto, aby sme našli kvalitných a skúsených hráčov, ktorí nám pomôžu vybojovať Európu. Myslím si, že to sa nám podarilo.  

Príde ešte niekto, naopak opustí Slovan ešte nejaký hráč? 

Ako klub sa snažíme kompenzovať straty, ktoré nám vznikli v rámci Covidu. Či už ide o straty zo vstupného, bufetov a sponzorov. Jedným dychom by som sa však chcel poďakovať partnerom a sponzorom, ktorí s nami zostali aj v tomto aj pre nich neľahkom období, zvlášť ďakujem nášmu generálnemu partnerovi Niké. Taktiež si cením, že viac než 90 % permanentkárov si prenieslo svoju permanentnú vstupenku, čím sa vzdali kompenzácie za ušlé zápasy z minulej sezóny a pomohli klubu. Čo sa týka kompenzácie strát, snažíme sa nejakým spôsobom nájsť uplatnenie v rámci prestupového trhu. Musím však konštatovať, že keď som už dúfal, že trh konečne ožije, tak bohužiaľ situácia nie je stále ideálna. Keď sme verili, že pre lepšie a silnejšie kluby sme potencionálne klub, z ktorého môžu nakupovať hráčov, tak tie kluby sú stále v nejakom útlme. Nenakupujú, skôr sa chcú dohodnúť na hosťovaní, poprípade s opciou na prestup.   

Je prestup Dominika Greiffa do Mallorky hotovou vecou? 

Verím, že Dominik Greiff prejde lekárskou prehliadkou a podarí sa jeho prestup dotiahnuť. Všetko je na dobrej ceste a viac menej sa už len dolaďujú posledné detaily. Peniaze z jeho predaja využijeme na vykrytie krátkodobých strát, ktoré nám vznikli. Určite nám to však nenaplní rozpočet na polovicu a už vôbec nie celú sezónu. 

V akom štádiu je situácia okolo Mohu, už sa právnici dohodli? 

S Mohom stále bojujeme. Pravdepodobne to celé skončí na FIFE a tá bude musieť rozhodnúť. Právnici sú v kontakte a stále sme nenašli rozumný konsenzus, ktorý by vyústil k nejakej mimosúdnej dohode.