Miroslav Karhan – "Mal snáď tréner dávať góly na ihrisku? V podstate hneď na začiatku sme si kvalifikáciu dobabrali zápasom s Maltou a na Cypre. Bolo to aj tým, že chalani vtedy nehrali. Posledné zápasy ukázali radikálne zlepšenie. Fakt je ten, že tréner na ihrisku góly nedáva, ale hráči áno. Aj v Rusku sme tiež mali vyhrať, avšak nedali sme góly. Je vidieť zlepšenie, ale musíme hlavne začať strieľať góly."

Ján Ďurica – "V prvom rade je to na kompetentných na futbalovom zväze, ako sa rozhodnú. Myslím si, že hra sa v posledných mesiacoch zlepšila. Videl som tam progres hlavne v zápasoch so Slovinskom, Ruskom a Chorvátskom. Na druhú stranu je tam však postup, ktorý sa nám nepodaril a napriek zlepšeným výkonom vládne sklamanie. Osobne mám s trénerom Tarkovičom dobrý vzťah, je to dobrý chlap na správnom mieste."

Szilárd Németh – "V reprezentácii sa vždy rátajú výsledky. Nepozerá sa na to, či sa hralo atraktívne alebo škaredo. Každý sa chce kvalifikovať na veľký turnaj, čo nám však nevyšlo. Na druhej strane, naši hráči začali v kluboch pravidelne hrávať a to sa odzrkadlilo aj na zlepšených výkonoch na ihrisku. Ohľadom trénerskej otázky, tak to je skôr na funkcionároch a kompetentných na zväze. Aj som nad tým rozmýšľal, ale momentálne mi nenapadá nikto, kto by trénera Tarkoviča mohol nahradiť."

Stanislav Šesták – "V podstate si myslím, že sú na to kompetentní ľudia, ktorí si to musia vyhodnotiť a rozobrať. Neúspech to samozrejme je, že sme na MS nepostúpili, ale videli sme v septembrových a októbrových zápasoch obrovský progres. Musia si to teda vyhodnotiť, že či budú mať lepšiu alternatívu a či je lepšie riešenie vymeniť trénera Tarkoviča. Ťažko sa mi k tomu hovorí jednoznačne, či zmeniť alebo ponechať."