Zmena trénera

Miroslav Karhan – Mal snáď tréner dávať góly na ihrisku? V podstate hneď na začiatku sme si kvalifikáciu dobabrali zápasom s Maltou a na Cypre. Bolo to aj tým, že chalani vtedy nehrali. Posledné zápasy ukázali radikálne zlepšenie. Fakt je ten, že tréner na ihrisku góly nedáva, ale hráči áno. Aj v Rusku sme tiež mali vyhrať, avšak nedali sme góly. Je vidieť zlepšenie, ale musíme hlavne začať strieľať góly.

Ladislav Jurkemik – Myslím si, že sa trénerovi podarilo zapracovať mladých chlapcov do mužstva, ktorí nesklamali a urobili radosť slovenským fanúšikom. Ešte by som ho určite minimálne rok nechal a nech pokračuje v zmenách, ktoré začal robiť. Čaká nás Liga národov a tam by mal ukázať, že na to má.

Zmena herného štýlu

Ladislav Jurkemik – Za posledné štyri zápasy je vidieť zlepšenie herného prejavu mužstva. Je tam krok smerom k modernému futbalu. Niekedy sa ale stále vraciame k tomu, že čakáme na súpera a príde mi to, ako keby sme boli ustráchaní. Veď tí chlapci na to majú. Keď sme začali napádať Chorvátov druhý polčas až k ich šestnástke, tak si ani nevedeli prihrať a robili chyby. Moderný futbal je o behaní a presne to platí aj na veľkých súperov. Pokiaľ budeme hrať behavý, drzý futbal bez prílišného rešpektu a nebudeme hrať stiahnutí pri vlastnej šestnástke, je to recept, ako byť v budúcnosti úspešný a vyrovnať sa aj lepším súperom.

Ladislav Jurkemik je síce v hodnotení prísny, ale priamy.
Ladislav Jurkemik je síce v hodnotení prísny, ale priamy.
Zdroj: TASR

Ján Kocian – To, ako budeme hrať závisí v prvom rade od súperov, proti ktorým budeme hrať. Nemôžeme totiž hrať proti každému súperovi s rovnakou taktikou a herným štýlom. Je pravda, že ako sme hrali na EURO 2020 už nemôžeme a myslím si, že horšie to už ani nejde. Hrali sme bez útočníka a útočného konceptu. Tam nastala najväčšia zmena. Začali sme využívať krídla, čo sa potvrdilo aj v posledných zápasoch. Treba na tom ďalej pracovať a treba sa určite odraziť od posledných zápasov.

Ján Ďurica – Progres je v posledných zápasoch viditeľný. Zápas s Ruskom sme, čo sa týka herného štýlu a prejavu zvládli. Faktom však je, že sme museli tlačiť a Rusi nemuseli. Je tam herný posun, avšak na každého súpera platí niečo iné. Tým pádom neznamená, že budeme s každým súperom budeme hrať tak, ako s Ruskom a Chorvátskom. Samozrejme treba popracovať na efektívnosti. Nedarí sa nám využívať šance. Futbal sa hrá na góly a tie sú najdôležitejšie. Progres tam je, ale až čas ukáže, ako sa nám podarilo zmeniť detaily našej hry.