Po obrátke však prišlo z ich strany k poľaveniu, ktoré súper využil a zásluhou hetriku Erana Zahaviho si z Trnavy odviezol všetky body za víťazstvo 3:2. Prehra slovenského tímu znamená, že s jedným bodom na konte zostal na poslednom štvrtom mieste tabuľky a jeho šance na záchranu v B-divízii výrazne klesli. V novembrovom asociačnom termíne sú na programe už len dve kolá, hrá sa o šesť bodov a Izrael sa po strede vzdialil na štyri.

Podľa krídelníka Alberta Rusnáka by sa nemalo stávať, aby mužstvo stratilo v záverečnej polhodine dvojgólové vedenie. "Bol to zápas dvoch rozdielnych polčasov. Ak by sme pridali tretí gól, dali by sme zápasu bodku. Žiaľ, nestalo sa a potom to prišlo. Začali sme strácať ľahké lopty a súper nás dostal pod tlak. Od 60. minúty sa hralo prakticky len na našej polovici ihriska. Nemalo by sa nám stávať, že stratíme náskok 2:0," povedal na rovinu. Trénera Izraela Willibalda Ruttensteinera prekvapila lepšia fyzická pripravenosť jeho zverencov, Rusnák však s týmto tvrdením nesúhlasil. "S kondíciou sme nemali problém. Nemyslím si, že fyzická pripravenosť rozhodla o tom, že nás dostali pod tlak," konštatoval Rusnák.

Na okolnosti októbrového asociačného termínu, ktorý poznačila pandémia koronavírusu, sa legionár Realu Salt Lake vyhovárať nechcel. Pozitívne testy postupne vyradili Milana Škriniara, Jaroslava Mihalíka a pred zápasom s Izraelom aj trénera Pavla Hapala, ktorého na lavičke dočasne zastúpil jeho asistent Oto Brunegraf. Zdravotné úrady v Neapole nepustili na reprezentačný zraz Stanislava Lobotku, keďže koronavírus predtým zasiahol šatňu SSC. "Žijeme v dobe, v ktorej sa zo dňa na deň veľa vecí mení. Príde jedno testovanie na COVID-19 a môže vypadnúť niekto z realizačného tímu alebo z nás hráčov. No tak, ako to nebolo ľahké pre nás, to nebolo ľahké ani pre Írov, Škótov a teraz aj Izrael. Každá reprezentácia to počas svojho zrazu musela riešiť."

Komplikácie postretnú Rusnáka aj po návrate do USA, hoci do karantény ísť nemusí. "Sedem dní však nemôžem trénovať s mužstvom. Môžem sa pripravovať iba individuálne, respektíve s kondičným trénerom. Máme však dosť nabitý program a nebojím sa, že vypadnem z tempa pred novembrovým asociačným termínom. Mal by som stihnúť odohrať tri alebo štyri zápasy," dodal Rusnák s výhľadom na predposledný mesiac v roku, v ktorom čaká na Slovákov pred dvojzápasom Ligy národov finále baráže na EURO 2020 v Severnom Írsku (12. novembra v Belfaste).

Obranca Peter Pekarík na margo stredajšieho súboja s 93. tímom rebríčka FIFA uviedol, že Slováci po hodine hry stratili nad ním kontrolu. "V polčasovej prestávke sme si v šatni povedali, že do toho pôjdeme tak, ako keby bolo stále 0:0 a skúsime streliť tretí gól. Všetko sme mali v rukách, no od 60. minúty sme stratili kontrolu nad zápasom. Súperovi silnému v hre s loptou sme dali veľa priestoru, naša kombinácia viazla. Hráči Izraela nás prečíslovali a dostávali sa do obrovského tlaku. Je to obrovská škoda, mrzí nás takto stratiť zápas. Mali sme byť viac taktickí, rozkúskovať hru..." bolo cítiť sklamanie z 33-ročného legionára berlínskej Herthy.

Pekarík si nemyslí, že príčinou prehry bola strata koncentrácie po úspešne zvládnutom semifinále baráže EURO 2020 s Írskom. "Samozrejme, že priorita tohto zrazu bolo zvládnutie zápasu s Írskom. V ňom išlo o všetko a v takomto zápase rozhodujú maličkosti, takže sme išli na doraz síl. Absolútne si však nemyslím, že v Škótsku alebo doma s Izraelom u niekoho klesla koncentrácia, alebo sa šetril. Ide o reprezentačný dres a aj keď bolo v Škótsku veľa zmien v zostave, chalani odovzdali zo seba všetko, čo mohli. Tri zápasy v týždni nie sú ozaj ľahké zvládnuť. Výsledky nás mrzia, ale bodaj by nás nakopli na zápas v Severnom Írsku, ktorý je pre nás najdôležitejší. Veríme, že v ňom ukážeme kvalitu. Musíme však pracovať na tom, aby to nebolo len 60 minút, lebo to na tejto úrovni nestačí," poznamenal Pekarík.

V minulosti sa slovenská reprezentácia po "facke" viackrát dokázala spamätať a v kľúčovom zápase uspieť. "Je pravda, že keď sme tvrdo narazili a každý nás už odpisoval, dokázali sme sa zomknúť. Verím, že to tak bude aj teraz a našich fanúšikov, ktorí pri nás stoja aj po týchto dvoch neúspešných zápasoch, potešíme a spolu to zvládneme," dúfa Pekarík.