Reakciu rozhorčeného Kollára a ďalších ľudí nájdete TU!

Pred výkopmi oboch stretnutí si nepokľakli len slovenskí futbalisti, ale aj ich súperi, čo však Kollára zjavne netrápilo a na svojej facebookovej stránke sa pustil do ostrej kritiky zverencov Pavla Hapala. Predsedovi parlamentu sa totiž dostala pod ruky koláž s kľačiacim kapitánom Markom Hamšíkom a vedľa neho bol Slavín, ktorý je pamätníkom padlých sovietskych vojakov na našom území v druhej svetovej vojne.

 

„Slovenskí futbaloví reprezentanti si pred futbalovým zápasom proti Írsku pokľakli, aby tak vyjadrili znak úcty a podpory hnutiu Black Lives Matter (BLM), ktoré stojí za rasovými nepokojmi a vyrabovanými obchodmi v USA. Neviem prečo mali futbalisti potrebu si uctiť túto organizáciu, keď len nedávno sa dištancovali od ľudí, ktorí vyvesili na štadióne transparent s textom White Lives Matter (Na životoch bielych záleží - pozn. red.),“ zamýšľal sa Kollár na Facebooku.

Predseda parlamentu by viac ocenil, keby si futbalisti podobnými gestami uctili našich ľudí a predkov. „Ak sa už teda chcú pliesť futbalisti do politiky, tak mohli podobné gesto urobiť, keď zabili nášho občana v Belgicku (prípad Jozefa Chovanca - pozn. red.), vtedy by to dávalo nejaký zmysel. A ak už máte takú silnú potrebu pred niekym pokľaknúť, tak choďte na Slavín, alebo na Duklu, tam sú pochovaní tí, ktorí za to stoja,“ dodal rozhorčený politik a podnikateľ.