Chorvátsky záložník patrí dlhé roky k oporám katalánskeho veľkoklubu. Poslednú sezónu sa na jeho adresu však valia nepekné slová od fanúšikov FC Barcelona. Je kritizovaný za pomalú hru, slabý pohyb a neočaruje ani výraznými štatistikami.

Aj keď sa neraz nechal počuť, že jeho hlavným cieľom je zotrvanie u "blaugranas" najdlhšie, ako bude môcť, je vysoko pravdepodobné, že jeho čas v klube sa naplnil. Zmluvu má totiž podpísanú iba do roku 2021 a novú dostane iba ťažko. Jeho prestup je tak na obzore a najnovšie ho to má lákať do Ameriky.

Odchod Ivana Rakitiča z FC Barcelona je na spadnutie
Odchod Ivana Rakitiča z FC Barcelona je na spadnutie
Zdroj: Joan Monfort

"Možno mi Beckham zavolá!" povedal odľahčene Rakitič v rozhovore pre ESPN. David Beckham je jedným z troch vlastníkov Interu Miami, klubu z americkej MLS. Práve táto liga je známa tým, že je v nej mnoho hviezd, ktoré už ale majú to najlepšie za sebou a aj keď nepatria do starého železa, nemajú už ani najlepší futbalový vek.

O Rakitiča mal bojovať aj iný Inter a to ten milánsky, v ktorom hrá aj Slovák Milan Škriniar. Tento klub ale Chorvát odmieta, na čo má údajne mnoho dôvodov. Jedným z nich je aj to, že by sa tam nepáčilo rodine a jeho manželke by chýbalo more. V Miami by už ale možno vydržali.

"Futbal v USA má stále väčšiu pozornosť divákov po celom svete. Myslím, že je skvelé sledovať, ako záujem o futbal neustále rastie. Zapnete si zápas MLS a poviete si, že to je niečo, na čo sa naozaj chcete pozerať!" povedal Rakitič.