Potetovaní čínski futbalisti trpia: V horúčavách musia nosiť dlhé rukávy!

SPOJENÉ ARABSKÉ EMIRÁTY – Ázijskí futbaloví fanúšikovia v týchto dňoch neriešia nič iné, len ich kontinentálny šampionát. Medzi najsledovanejšie tímy patrí Čína. Nielen pre výkony, ale aj netradičným vzhľadom. Niektorí hráči totiž musia v obrovských horúčavách nosiť dlhé rukávy. A to len preto, že sú potetovaní. Môže za to nariadenie čínskeho futbalového zväzu.

Vedenie čínskeho futbalu minulý rok zaviedlo pre domácu súťaž zákaz tetovania. Každý hráč, ktorý má na svojom tele „kerku“ , musí okrem dresu nosiť aj kus oblečenia, aby tetovanie zakryl. A pravidlo už platí aj pre reprezentáciu. A napríklad kapitán Zheng Zhi sa musí v tridsaťstupňových horúčavách, ktoré panujú v dejisku šampionátu poriadne potiť. A hoci sa fanúšikom zdá toto nariadenie nezmyselné, jeho tvorcovia si od neho veľa sľubujú.

Potetovaní hráči vraj pôsobia na verejnosti negatívne a zamedzením ďalších výtvorov na ich tele by malo dôjsť k lepšiemu vnímaniu futbalu a príchodu nových hráčov do akadémie. Keby sa takýto nezmysel zaviedol aj medzi našincov, nemal by v slovenskej reprezentácii kto nastupovať.


Mohlo by vás zaujímať: 

EXKLUZÍVNE Svokor Sagana prehovoril: Ako prežívajú Katka a Peter rozchod? 

FOTO Kovaľčuk má v posteli poriadnu sexbombu:Neuveriteľné, TÁTO kráska mu porodila štyri deti?! 

FOTO Slovenská manželka Federera zobrala deti na tenis: Mirka, takto ich vychovávaš?

 

Autor: bb
Video
Diskusia