Podľa L´Equipe podpíše Messi dvojročnú zmluvu s opciou na ďalšiu sezónu. Argentínčan po 21 rokoch odišiel z FC Barcelona, v španielskom veľkoklube strávil celú svoju doterajšiu kariéru.

Agentúra AFP informovala, že Messi popoludní prišiel v sprievode manželky a svojich troch detí na letisko v Barcelone, odkiaľ odletel do Francúzska. Dohodu s PSG potvrdil aj jeho otec v rozhovore pre španielske médiá. Predtým už periodikum Mundo Deportivo, s odvolaním sa na svoje zdroje, informovalo o Messiho prestupe do Paríža ako o hotovej veci.

Messiho hneď po popoludňajšom prílete do francúzskej metropoly vítali nadšeným skandovaním stovky fanúšikov. On im kýval naspäť oblečený v tričku s nápisom Paríž. Podľa medializovaných informácií by mal zarobiť 35 miliónov eur ročne.

Dohodu Messiho s PSG potvrdil aj jeho bývalý spoluhráč z Barcelony Neymar. "Opäť spolu," napísal na sociálnej sieti Brazílčan, ktorý prišiel z Katalánska do PSG v roku 2017 ako najdrahší futbalista planéty. Katarskí majitelia za neho vtedy zaplatili 222 miliónov eur.

Za "Blaugranas" strelil Messi v 778 zápasoch 672 gólov a získal s klubom rekordných 34 trofejí. Desaťkrát vyhral La Ligu, sedemkrát sa tešil z triumfu v Kráľovskom pohári a španielskom Superpohári. Na medzinárodnej scéne vyhral štyrikrát Ligu majstrov, trikrát MS klubov FIFA i európsky Superpohár.