Kapitán slovenskej reprezentácie pricestoval v pondelok večer v spoločnosti manželky Martiny a manažéra Juraja Vengloša klubovým lietadlom do Trabzonu, kde ho už na letisku čakalo privítanie od fanúšikov. Tí mu na krk zavesili šál Trabzonsporu, venovali mu kvety a vítali ho obrovskými ováciami a svetlicami. O deň neskôr absolvoval zdravotnú prehliadku a následne slávnostnú tlačovú konferenciu s prezidentom klubu Ahmetom Agaogluamom.

"Som veľmi rád, že tu môžem byť," povedal Hamšík. "Transfer sa zrodil rýchlo, klub a tréner mali veľký záujem. Rozhodol som sa ľahko. Myslím si, že som sa rozhodol správne a najlepšie pre mňa. Som rád, že o mojej budúcnosti už bolo jasné pred Eurom. Počas šampionátu som sa sústredil iba na reprezentáciu, no teraz mám pred sebou iba Trabzon."

Tridsaťtriročný stredopoliar pred ME 2020 pôsobil vo švédskom IFK Göteborg. Podľa agentúry AFP mu zmluva s Trabzonsporom vynesie 1,5 milióna eur za sezónu, pričom dostane aj bonus za podpis kontraktu vo výške 700.000 eur. "Čaká nás zaujímavá a verím, že aj veľmi úspešná sezóna. Od prvého momentu, ako som vystúpil z lietadla, som cítil obrovskú vášeň priaznivcov Trabzonu, pre ktorých je klub všetko. Podobne, ako to bolo v Neapole. Už sa neviem dočkať zápasu na našom štadióne a počuť fandenie priaznivcov Trabzonu," citoval Hamšíka jeho oficiálny web.

Článok pokračuje na druhej strane...