Podobne zmýšľajú aj niektorí hráči Watfordu, na čele s kapitánom Troyom Deeneym, ktorí odmietli trénovať. Skúsený obranca, ktorý je momentálne na hosťovaní v Newcastli United z Tottenhamu si servítku pred ústa nedával. „Cítim sa ako laboratórne krysa, ktorá má poslúžiť ľuďom pre zábavu," vyjadril sa Rose v podcaste pre Lockdown Tactics.

V ňom sa rozprával s bývalým škótskym útočníkom Krisom Boydom a oporou West Hamu Robertom Snodgrassom. Na trávniky sa chce vrátiť, no nie za takýchto podmienok. „Dokážem si predstaviť, ako ľudia doma premýšľajú. Keď si futbalisti zarobia toľko, prečo by sa nemohli vrátiť. Ak budem ale úprimný, tak v situácii, v ktorej mi to za to nestojí, nie som ochotný kvôli zábave pre ľudí riskovať vlastné zdravie,“ pokračoval v rozprávaní ľavý obranca.

Hviezdny obranca Newcastlu United Danny Rose sa ostro ohradil voči obnoveniu Premier League a povedal, že sa cíti ako cvičená krysa.
Hviezdny obranca Newcastlu United Danny Rose sa ostro ohradil voči obnoveniu Premier League a povedal, že sa cíti ako cvičená krysa.
Zdroj: Getty Images

Neskôr však Danny Rose zmenil rétoriku a zamyslel sa aj nad ľuďmi, ktorí znášajú koronavírus v horších podmienkach ako on. „Viem, že väčšina ľudí si túto pandémiu koronavírusu prechádza oveľa horšie ako ja, takže si tu nechcem na nič sťažovať," zamyslel sa.

Roseové vyjadrenie, že sa cíti ako laboratórna krysa sa nepozdávalo najmä vedeniu Newcastlu, ktoré mu na čele s trénerom Stevom Brucom dohovorilo s tým, že musí vážiť slová. "Nemyslel som na to, ale potom mi pri raňajkách zazvonil mobil. Volal mi tréner Steve Bruce. Hovoril, že ak chcem hovoriť o takých veciach, musím používať lepšie slová,“ dodal anglický futbalový reprezentant.