Ako je známe, v 10-miliónovej severskej krajine pristúpili k ochoreniu COVID-19 netradične a vsadili na budovanie kolektívnej imunity. Vo Švédsku platia stále len minimálne obmedzenia, bežne si môžete vychnutnať jedlo v reštaurácii alebo pivo s kamarátmi v krčme. Krajina doteraz eviduje 30-tisíc prípadov nakázy a 3 698 obetí.

Aj preto si hokejista Washingtonu Capitals pochvaľuje návrat do rodnej krajiny. „Vo Švédsku sú iné pravidlá ako v USA. Život je tu jednoduchší a viac-menej môžete robiť, čo chcete,“ povedal Hagelin pre portál RMNB.com. Útočník je rád, že sa rozhodol po prerušení profiligy k dočasnému presťahovaniu do Švédska. „Naša krajina sa vydala inou cestou a je možno drastickejšia ako inde, ale momentálne je život pre mňa a moju rodinu lepší tu ako za morom. V podstate máme voľné ruky,“ dodal dvojnásobný víťaz Stanley Cupu.

Hagelin si pochvaľuje najmä to, že v Štokholme môže stále trénovať na ľade, o čom sa hokejistom v iných krajinách a najmä v zámorí môže iba snívať. „Na ľad nechodím až tak často, pretože klziská nie sú všade, no keď si chcem zatrénovať, tak možnosť mám. V Amerike sa to už nedalo, keďže tam štadióny zavreli,“ priblížil spoluhráč nášho Richarda Pánika. Hagelin si okrem trénovania užíva v štokholmských parkoch najmä čas s dcérkou a spoluhráči mu podľa jeho slov závidia aj to, že sa môže ísť hocikedy najesť do reštaurácie.