Tomáš Souček začínal s futbalom v rodnom Havlíčkovom Brode. Ako 10-ročného si ho všimli v slávnej Slavii Prahe a mladý Souček prvykrát vo svojom živote zmenil pôsobisko. Avšak tento krok so sebou prinášal aj ťažkosti, ktoré zažívali jeho rodičia. "Po prestupe do Slavie som dochádzal s rodičmi do Prahy 4 až 5-krát do týždňa. Tam aj späť je to dokopy 240 kilometrov, čo bolo náročné časovo aj finančne," zveril sa o svojich futbalových začiatkoch český reprezentant.

Rodičom bol veľmi vďačný za starostlivosť a úsilie, ktoré vynaložili, aby sa ich syn stal profesionálnym futbalistom: "Keď som začal hrať profesionálne, chcel som im všetko vrátiť, aby videli, ako veľmi si cením, čo pre mňa urobili," vyjadril sa na adresu svojich rodičov.

Defenzívny záložník West Hamu je známy tým, že by bez problémov ubehal aj 3 zápasy v rade. V tejto sezóne nabehal Souček priemerne 12,2 km v každom zápase. Takýmito číslami sa môžu pýšiť len tí najlepšie kondične pripravení. Tajomstvo jeho skvelej pripravenosti má zaryté korene už od detstva. Matka Součka Iva miluje maratóny. Na maratón sa vyžaduje svedomitá dlhodobá príprava. Záložník West Hamu s mamou zvykol chodiť behávať do lesa počas jej prípravy na maratón: "Keď som bol mladší, zvykol som s mamou chodiť na výbehy do lesa, len tak pre zábavu. Bolo mi jedno, či je to pred sezónou alebo počas nej. Odtiaľ pochádza moja kondícia," prezradil na margo nevídanej výdrže.

V novej sezóne verí svojmu tímu a dúfa, že sa vyšplhá vyššie ako v minulej sezóne: "Snáď to bude lepšie ako minulý ročník, mužstvo má veľký potenciál sa zlepšovať," dodal.