O červený dres prišiel Estónec Rein Taaramäe (Intermarché-Wanty-Gobert Matériaux), ktorý sa 12 km pred cieľom zaplietol do hromadného pádu a stratu už nedobehol. Na čele celkového poradia ho vystriedal doteraz druhý Francúz Kenny Elissonde (Trek-Segafredo). Pred dvojnásobným obhajcom víťazstva Slovincom Primožom Rogličom (Jumbo-Visma) má náskok päť sekúnd.

V stredu bola na programe opäť rovinatá trať a očakával sa hromadný dojazd, v ktorom mali o etapové vavríny znovu bojovať šprintéri. Krátko po štarte sa odtrhla trojica Španielov Pelayo Sanchez (Burgos-BH), Oier Lazkano (Caja Rural-Seguros) a Xabier Mikel Azparren (Euskaltel-Euskadi). Ich náskok čoskoro vyrástol na päť minút, ale skupina bola príliš malá na to, aby mohla ohroziť šprintérov. Pelotón tak išiel v pokojnom tempe, situáciu nekomplikoval ani vietor a sto km pred cieľom mala trojica na čele náskok šesť minút. Šprintérsku prémiu vyhral Lazkano, z pelotónu bol najrýchlejší Philipsen. V ďalšom priebehu náskok úniku výrazne klesal a 34 km pred cieľom bol len dvojminútový. O ďalších desať vypadol Sanchez a 15 km pred cieľom sa skončil aj pokus zvyšnej dvojice.

Tempo pelotónu už bolo vysoké a 12 km pred páskou prišlo na jeho čele k hromadnému pádu. Na zemi skončilo množstvo cyklistov a medzi nimi aj držiteľ červeného dresu Taaramäe. Kým sa dostal späť na bicykel, mal manko minútu a pol a navyše išiel sám. Doráňaný skončil aj francúzsky ašpirant na celkové poradie Romain Bardet (DSM).

Pádu sa vyhla väčšina šprintérov a tí sa v závere pobili o etapový triumf. Výbornú prácu odviedli cyklisti Alpecinu-Fenix, ktorí vyslali do dlhého špurtu 200 m pred páskou Philipsena a toho už nik nepredbehol.