Na čele celkového poradia zostal víťaz úvodnej časovky Primož Roglič zo Slovinska (Jumbo-Visma). Pred druhým Španielom Alexom Aranburuom (Astana-Premier Tech) má náskok štyri sekundy.
      
Nedeľňajšia etapa mala rovinatý profil a očakával sa hromadný dojazd do cieľa a súboj šprintérov. Karty mohol zamiešať avizovaný silný bočný vietor, no ten nakoniec cyklistom situáciu neskomplikoval. Krátko po štarte sa dostali do úniku traja Španieli z druholigových tímov Diego Rubio (Burgos-BH), Sergio Martin (Caja Rural-Seguros RGA) a Xabier Mikel Azparren (Euskaltel-Euskadi). Pelotón však situáciu bez problémov kontroloval a nenechal ich odísť na viac ako tri minúty. Etapa mala pokojný priebeh až do záverečných kilometrov, keď sa už šprintérske tímy bili o pozície na čele. Úniku trojice sa skončil 20 km pred cieľom.
      
Na rýchlostnej prémii sa udeľovali okrem bodov aj bonusové sekundy, o ktoré mal záujem Aranburu, a nakoniec získal dve. Najrýchlejší bol šprintér QuickStepu Jakobsen. Štyri kilometre pred páskou prišlo k hromadnému pádu, na zemi skončilo viacero jazdcov Bory. Väčšina ašpirantov na etapový triumf však zostala vpredu. V závere mal najviac síl Philipsen, ktorý na páske zdolal Jakobsena a Matthewsa.