Na čele celkového poradia sa nič nezmenilo. Vedie Slovinec Primož Roglič (Jumbo-Visma), druhý Rakúšan Felix Grossschartner (Bora-Hansgrohe) stráca osem sekúnd.
      
Po piatkovej horskej skúške nasledovala v sobotu rovinatá etapa vhodná pre hromadný dojazd. Na záverečnom úseku na lagúne La Manga del Mar Menor však hrozil silný vietor od mora. Krátko po štarte sa dostali do úniku traja Španieli Ander Okamika (Burgos-BH), Aritz Bagues (Caja Rural-Seguros RGA) a Mikel Iturria (Euskaltel-Euskadi), po 70 km mali k dobru 2:15 min a pelotón situáciu bez problémov kontroloval. Etapa bola pokojná, nekomplikoval ju ani vietor a cyklisti sa blížili k hromadnému dojazdu. Vedúca trojica si 50 km pred páskou držala minútový náskok, no potom sa výrazne zrýchlilo tempo balíka, ktorý o 14 km pohltil únik.
      
V miernom vetre vystupňovali tempo jazdci Astany, ale nepodarilo sa im roztrhať balík. Záverečných 30 km tak išiel pelotón pokope. Na čele sa postupne sformovali "vláčiky" šprintérskych tímov. V hromadnom špurte mal najviac síl Jakobsen a tešil sa z druhého víťazstva v tohtoročnej edícii pretekov.