Pozrite sa, za čo Sagana diskvalifikovali, v GALÉRII TU

Chcel všetko, nemá nič. Asi tak smutne by sa dala opísať 11. etapa z pohľadu Petra Sagana. Ten viedol s van Aertom naozaj zaujímavý boj, potom však prišiel incident, za ktorý bol Slovák diskvalifikovaný. Ešte pred tým si však schytal riadne tvrdé slová!

"F*ck you," kričal na Sagana belgický cyklista za cieľovou páskou. Peter Sagan bol šokovaný a tak len v angličtine zmätene odpovedal: "Ja?" Hnev van Aerta by sa dal doslova krájať, o čom svedčili aj jeho okamžité reklamácie záverečného boja so Saganom rozhodcom.

"Bol som taký šokovaný a nahnevaný, že som použil veľmi nepekné slovo a potom som sa mu snažil povedať, že takto sa to nerobí a nepáči sa mi, čo spravil. Jediné čo sa vrátilo, boli ostré slová, takže bolo ťažké viesť konverzáciu," vyjadril sa po incidente van Aert pre cyclingnews. Belgičan si myslí, že Sagan šiel kruto proti pravidlám: "Nebolo tam miesto a ak použijete lakte, aby ste si ho vytvorili, je to proti pravidlám."

„Petra Sagana potrestali. Akceptujeme rozhodnutie komisie. Naším cieľom je vždy zvíťaziť, no úctyhodným spôsobom, aj keď v špurte na Tour de France je adrenalín vysoký,“ uviedlol tím Petra Sagana Bora-Hansgrohe na Twitteri. Rozhodcovia označili jeho šprint ako nebezpečný, dali mu 13-bodovú penalizáciu a z pôvodného druhého miesta sa tak posunul na 85. miesto. Dostal tiež pokutu 500 švajčiarskych frankov.

„V závere ideme všetci v zápale momentu. Je to etapa Tour de France a nie vždy premýšľate nad bezpečnosťou, myslíte len na to, dostať sa prvý na pásku. Áno, v televízii to vyzerá dosť zle a asi to nemal urobiť, no som si istý, že nechcel nikomu ublížiť,“ povedal víťaz etapy Caleb Ewan.

Pozrite si, reakciu Sagana na diskvalifikáciu v cieli, v galérii TU