„Láka ma to, ale je naozaj náročné to zapracovať do môjho kalendára. Preteky na horských bicykloch si vyžadujú veľa energie a prípravy. Ak sa chcete kvalifikovať na hry, musíte niekde získať body. Možno v budúcnosti," vyjadril sa Peter Sagan o tom, či bude rovnako ako na Oh 2016 v Riu súčasťou pretekov na horských bicykloch.

Trojnásobný majster sveta skončil na poslednom svetovom šampionáte v Anglicku v pretekoch s hromadným štartom na piatej priečke.  V aktuálnej sezóne si však pripísal "iba" štyri víťazstvá - etapy na Tour Down Under, Okolo Kalifornie, Okolo Švajčiarska a na Tour de France.

„Nemyslím si, že moja sezóna bola sklamanie. Niekedy býva rozdiel medzi víťazom a druhým v cieli doslova milimetrový. V prvej časti sezóny som mal žalúdočné problémy a nastal aj úbytok mojej hmotnosti. Chvíľu to trvalo, kým som sa zotavil, ale na Tour de France to bolo dobré," myslí si žilinský rodák.

Petra čaká v januári 30-tka, to mu však vôbec negatívne neovplyvňuje jeho nasadenie: „Stále som dostatočne motivovaný, mám svoje ciele. Aké sú to? V budúcej sezóne rovnaké ako tento rok - jarné klasiky a Tour de France. Čo sa týka olympijských hier, chcem sa na ich zúčastniť, ale profil pretekov je veľmi náročný," cituje Sagana ad.nl.