Pozrite sa, v čom prišla na preteky Saganova mama, v GALÉRII

Peter Sagan sa stal víťazom podujatia pod Tatrami hneď pri svojej premiérovej účasti. Trojnásobný majster sveta triumfoval s 11-sekundovým náskokom pred Jannikom Steimleom. „Som veľmi šťastný, že som pri mojej prvej účasť na Okolo Slovenska zvíťazil, hoci som nevyhral žiadnu etapu. Celkové poradie je dôležitejšie, bol som medzi najlepšími od začiatku až do konca,“ tešil sa v cieli rodák zo Žiliny.

Posledné metre na pretekoch a tým pádom aj celkový triumf na podujatí si nedala na vlastné oči ujsť ani jeho mama Helena. V Trnave sa objavila už dve hodiny pred plánovaným záverom etapy, pričom dúfala, že jej syn dotiahne svoje snaženie do víťazného konca. „Samozrejme, že mu verím,“ stroho skonštatovala v klbku priateľov, ktorí jej robili spoločnosť.

Po slávnostnom ceremoniáli smerovali jej kroky k tímovému autobusu, kde vedno s fanúšikmi čakala na staršieho syna Juraja i mladšieho Petra. Ten jej najskôr poslal jednu z troch kytíc, ktorú dostal spolu so žltým, zeleným a bielym dresom pre najlepšieho Slováka, no zhruba o hodinku sa ho dočkala aj naživo. Ich vrúcne objatie trvalo síce len krátko, no bolo o to intenzívnejšie.