Rekordér Tour de France vymenil príliv svetových oceánov za vody Dunaja v Bratislave. Slovenským fanúšikom sa predstavil na pravom brehu Dunaja po tom, čo spoznával krásy Južnej Ameriky a na podujatí Gran Fondo si zabicykloval s amatérmi.

"Do Panamy ma pozvali. Prešli sme naprieč celou Panamou. Videl som Panamský prieplav a bol som v dažďovom pralese. Stretol som veľa ľudí. Tie preteky s amatérmi sú super na spropagovanie cyklistiky. Zabavili sme sa a hlavne som nemusel ísť naplno, iba si vychutnať jazdu s ostatnými," zhodnotil svoj čas po Tour de France Peter Sagan.

Jeho najbližšou prioritou budú po francúzskom dobrodružstve septembrové Majstrovstvá sveta vo Veľkej Británii. Ešte predtým, ale absolvuje niekoľko ďalších pretekov. "Najbližšie budem pretekať v Hamburgu, potom ma čaká vysokohorské sústredenie v Amerike. Pred Majstrovstvami sveta absolvujem dvojo pretekov v Kanade a Belgicku," povedal o svojom programe Sagan.

s0OHFhaTE6eAw_FX2LZ8_L8xMVkilSv-

Trať na Majstrovstvách sveta by mala tentoraz vyhovovať klasikárom. "Trať bol pozrieť Michael Kolař. On ju videl, malo by to byť dobré. Teraz som sa dozvedel aj to, že kdesi na trati spadol most, tak tam budú nejakých dvadsať kilometrov upravovať," hovorí o profile v anglickom Yorkshire Peter Sagan.

 

Smrť bolí

Správa o smrti belgického cyklistu Bjorga Lambrechta na pretekoch Okolo Poľska sa doniesla aj k Petrovi Saganovi. Ten už počas Tour de France upozorňoval na väčšiu ochranu cyklistov a riziká pretekania v extrémnych podmienkach. "Nebol som priamo na mieste. Ťažko k tomu niečo povedať. Je to však veľmi smutná správa pre celý cyklistický svet. Je mi to veľmi ľúto," povedal so smutným hlasom Peter Sagan.