Farrar bol v pelotóne vychýreným šprintérom a v rovinatých etapách často bojoval o víťazstva na cieľovej páske. Počas kariéry dosiahol niekoľko významných úspechov a vyhral etapu na každom podujatí z Grand Tour - jednu na Tour de France, dve na Giro d'Italia a tri na Vuelte. 

V začiatkoch svojej profesionálnej kariéry si sily s Farrarom neraz zmeral sily aj náš Peter Sagan, pre ktorého predstavoval americký cyklista priamu konkurenciu v záverečných metroch etáp. Dnes je však z 35-ročného bývalého cyklistu požiarnik. Farrar slúži na stanici v meste Kirkland, na západnom pobreží USA v štáte Washington. Drinu na bicykli vymenil za riskantné povolanie. „Každá zmena v tejto práci je dynamická, pretože neviem, čo ma čaká. Stále sa učím a každý deň je iný, ale zatiaľ nemám dôvod sa sťažovať,“ povedal Farrar pre portál cyclingnews.com, ktorý ho bol navštíviť v jeho novom zamestnaní.

Farrar už ako požiarnik, v novej práci sa našiel a túžil po nej už ako malý chlapec.
Farrar už ako požiarnik, v novej práci sa našiel a túžil po nej už ako malý chlapec.
Zdroj: archív Tyler Farrar, cyclingnews.com

Zmenili sa aj jeho pracovné návyky, pretože tréningovú drinu vymenil za 48-hodinové zmeny. Po dvoch dňoch v práci má dva dni voľno a potom ho opäť čaká dvojdňová makačka v požiarnickej uniforme. „Už počas kariéry som niekde v hlave stále nosil myšlienku, že by som raz chcel byť hasičom. Túžil som po tom už od detstva, lenže na bicykli sa mi darilo, no toto bola práca, o ktorej som vedel, že sa jej chcem venovať, keď s cyklistikou skončím,“ zamýšľa sa Američan. 

Jeho kolegovia tušia, s kým majú dočinenia. „Vedia, čím som sa živil, dokonca na mojom oddelení je skupinka, ktorá preteky sleduje a pamätajú si na podujatia, ktorých som sa zúčastňoval,“ približuje Farrar. Zároveň dodáva, že aj ako hasič nachádza v porovnaní s cyklistikou isté podobnosti. „Aj preto sa mi táto práca tak páči. Máte tímovú atmosféru, skupinu svojich ľudí a vlastný tím.“