Ako sa cítite po Tour de France?

Pocity po Tour sú samozrejme dobré, no už je to ďaleko za nami a teraz už regenerujem. Nie že by som stále netrénoval, no keďže som v období mimo pretekov, snažím sa žiť taký normálny život.

Prečo ste po prehratých etapách na Tour kľudný a neukazujete veľké sklamanie?

Už som z takých vecí vyrástol.

Prvú Tour ste absolvovali v roku 2012. Sú vaše pocity pred štartom teraz iné?

Nedá sa to ani porovnať. Je to niečo úplne iné, ako keď som štartoval v období, keď som bol začiatočník. Teraz už viem, čo mám čakať a aké je to náročné. Vtedy to bol iný stres, teraz je to stres už skôr iba z tých veľkých očakávaní a z toho, aby som ich naplnil.

Peter Sagan sa venoval okrem novinárov aj svojim fanúšikom.
Peter Sagan sa venoval okrem novinárov aj svojim fanúšikom.
Zdroj: Pavol Bartonek

Mali ste po Tour de France čas na rodinu a syna Marlona?

Nemal som čas! Po skončení Tour de France som išiel okamžite do Panamy a teraz som hneď tu. V najbližšom období by som  čas určite mal mať.

Ako dlho sa zdržíte na Slovensku?

Mám veľmi málo času a dlho sa na Slovensku nezdržím, ale chcem sa poďakovať všetkým, ktorí prišli. O týždeň idem na vysokohorské sústredenie do Ameriky a potom mám preteky v Hambrugu. Čakajú ma ešte dvoje preteky v Kanade, Belgicku. Potom to budú už iba Majstrovstvá sveta.

Ako vám bude vyhovovať trať na majstrovstvách sveta?

Ja som trať nevidel. Bol ju pozrieť Michael Kolař.  Povedal, že to môže byť dobré. Je to zvlnený terén a dosť technický. Teraz som sa dopočul, že niekde dokonca spadol most, takže sa tam bude ešte niečo aj meniť.

Čo hovoríte na tragickú smrť Bjorga Lambrechta na pretekoch Okolo Poľska?

Neviem sa k tomu vyjadriť, pretože neviem presne čo sa stalo. Je to veľmi smutná správa pre celý cyklistický svet. Je mi to veľmi ľúto.

Aké sú vaše ďalšie méty a ciele, ktoré chcete dosiahnúť?

Stále bude čo dobiehať a dôvody prečo jazdiť. Uvidíme ešte ako dlho to všetko potrvá. Život dáva a život berie.

Uvidíme Vás niekedy aj na pretekoch Okolo Slovenska?

Určite budem chcieť ísť v niektorom z ďalších rokov. Zatiaľ mi to síce nevyšlo, ale uvidíme, aký bude ďalší plán.

Týždne bez syna

Do Bratislavy prišiel Sagan priamo z Južnej Ameriky, kde si na podujatí Gran Fondo zabicykloval s amatérmi. "Do Panamy ma pozvali. Prešli sme naprieč celou Panamou. Videl som Panamský prieplav a bol som v dažďovom pralese. Stretol som veľa ľudí. Tie preteky s amatérmi sú super na spropagovanie cyklistiky. Zabavili sme sa a hlavne som nemusel ísť naplno, iba si vychutnať jazdu s ostatnými," zhodnotil svoj čas po Tour de France Peter Sagan. Jeho program je stále poriadne nahustený. Svojho syna videl naposledy pred viac ako mesiacom. "Nemal som čas! Po skončení Tour de France som išiel okamžite do Panamy a odtiaľ hneď sem na Slovensko. Teraz však už čas určite budem mať," hovorí Sagan.