Demare si okrem ďalšieho triumfu vylepšil aj pozíciu v boji o cyklámenový dres, do ktorej si pripísal 50 bodov v cieli a tri na prémii. Dokopy ich nazbieral 220, druhý Sagan získal v stredu 37 bodov a celkovo ich má 184. "Pôsobivé, skutočne pôsobivé. Dnes pre mňa pracoval celý tím, museli dotiahnuť späť únik a nasadili skutočne vysoké tempo. V závere sme sa museli dostať cez všetky tie tesné zákruty a pred cieľom odviedli všetci super prácu. Jacopo Guarnieri bol na posledných 400 metroch fantastický. Potom som začal špurtovať a viem, že sa ma snažili obísť, ale na páske som bol najsilnejší. Je to úžasné. Nemyslel som si, že by som tu mohol vyhrať štyri etapy. Chcem pogratulovať celému tímu, pretože je to rovnako ich víťazstvo ako moje. Verili mi, tvrdo pracovali a vyplatilo sa," citoval víťaza portál cyclingnews.com.

Tridsaťročný Slovák obsadil na prebiehajúcom Gire už štvrtýkrát druhé miesto, z toho tretíkrát za Demareom, okrem toho si pripísal víťazstvo v utorňajšej 10. etape. V celkovom poradí figuruje na 77. mieste s mankom hodina a sedem minút. "Dnes sa nekonalo žiadne prekvapenie a rovinatá etapa vyvrcholila rýchlym špurtom. Tím opäť odviedol výbornú prácu, na posledných kilometroch sme boli na čele a po záverečnej ľavotočivej zákrute som bol v dobrej pozícii. V špurte som urobil maximum, no na víťazstvo to nestačilo," uviedol Sagan pre stránku svojho tímu.

V stredu bola na programe rovinatá trať s jediným kategorizovaným stúpaním na Monte San Bartolo (4. kat., 3,1 km, 5,1%) a tak dostali ďalšiu šancu na etapové vavríny šprintéri ako Arnaud Demare, Fernando Gaviria, Elia Viviani či Sagan. Záver v uliciach rodného mesta slávneho režiséra Federica Felliniho tvorila technická pasáž s viacerými zákrutami.

Pokračovanie článku a prehľad výsledkov nájdete na druhej strane...