Chantal Škamlová sa stala prvou finalistkou tenisového turnaja Piešťany Ladies Open 2020. V sobotnom semifinále ako štvrtá nasadená zdolala šestku podujatia Timeu Jaruškovú 7:6 (4), 6:3. Vo finále sa stretne proti úspešnej zo zápasu Tereza Mihalíková (3) - Anna Karolína Schmiedlová (2).

V prvom sete mali obe hráčky najväčšie problémy na svojich podaniach. Škamlová prišla hneď o svoje prvé, no potom za stavu 1:2 brejkla Jaruškovú trikrát za sebou. Vedenie 5:3 však nevyužila a dokonca dovolila súperke otočiť priebežný stav na 6:5, Jarušková však v dvanástej hre opäť stratila servis a v tajbrejku bola úspešnejšia Škamlová.

V druhej časti zápasu si obe hráčky držali podanie až do siedmej hry, vtedy Škamlová využila hneď prvý brejkbal. Následne ho potvrdila a dostala sa do vedenia 5:3, ktoré druhým brejkom v druhom sete pretavila na víťazstvo.