Detská radosť pri Dominike je na nezaplatenie. Viac TU!!!

Cibulková počas leta začala navštevovať v Bratislave a jej okolí základne školy. Prioritou je, aby sa hýbali a nesedeli doma pri počítačoch či herných konzolách. „Jedná sa o to, aby sme ukázali deťom, aby sme ich viedli k športu, pretože sa potrebujú hýbať. Každý deň chodíme do dvoch škôl. Pri každej návšteve máme pri sebe približne 150-200 detí,“ prezradila pre portál Šport24.sk.

Niekdajšia tretia hráčka svetového rebríčku WTA nechodí po školách sama. Pomáhajú jej profesionálni tréneri, ktorí sa detičkám snažia ukázať základy jedného, z najpopulárnejších športov na svete. „Pri tom množstve detí by som to nezvládala sama. Aj preto so mnou chodia ďalší piati skvelí tréneri, ktorí to s deťmi naozaj vedia. Máme to zorganizované tak, že deťom ukazujeme naše ukážkové tréningy. Trvá to približne pol hodinu. Robíme to takou hravou, súťažnou formou a musím povedať, že to deti veľmi baví,“ hovorí spokojne Cibulková.

Slovenská tenistka Dominika Cibulková navštevuje aj so svojim tímom profesionálnych trénerov základne školy. Jej cieľom je, ukázať im základy tenisu a motivovať detičky k športu.
Slovenská tenistka Dominika Cibulková navštevuje aj so svojim tímom profesionálnych trénerov základne školy. Jej cieľom je, ukázať im základy tenisu a motivovať detičky k športu.
Zdroj: Archív - D.C.

Rodáčka z Piešťan priznala, že sprvoti sama nevedela, čo môže od tohto projektu očakávať. „Najskôr som nevedela, čo to bude obnášať, chodiť po školách, ale je to super. Som prekvapená, že keď prídem do škôl, tak ma decká poznajú. Veľmi ma to baví a hlavne je to v tom, že deťom vieme naozaj veľa dať, viesť ich k športu a to je najdôležitejšie,“ povedala pre náš portál.

Odmena

Je veľmi ťažké predpokladať u detí, ktoré chodia na prvý stupeň základných škôl, že budú natoľko nadané, že sa presadia v juniorskom a neskôr v seniorskom tenise. Profesionálni tréneri si však všimnú, ktoré malé ratolesti majú talent. „Pár najlepších detí dostane niekoľko hodín zadarmo v našej akadémii  Love4Tennis, kde si môžu pričuchnúť k tenisu. Chceme naozaj nalákať deti na šport, aby k nemu inklinovali,“ dodala slovenská tenistka Dominika Cibulková.